ZSSolec

Obserwuj nas:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą

W piątek, 26 czerwca w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą  odbyło się uroczyste zakończenie  roku szkolnego  2025/2026.  To  wyczekiwane przez licealną społeczność spotkanie  przebiegło  na szkolnym dziedzińcu w podniosłej, ale i radosnej atmosferze. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Urzędujący Członek Zarządu,   pani Weronika Szumlak reprezentująca Starostę Powiatu Lipskiego, pana Jakuba Ochyńskiego, radny Rady Powiatu Lipskiego, pan Piotr Pawłowski, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Solcu nad Wisłą, pan Krzysztof Kręcki, a także przedstawicielka rady rodziców, pani Barbara Lichota. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem przez kadetów sztandaru Soleckiej  Szkoły Średniej oraz sztandaru Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce, którego prezesem jest dyrektor, pan Marcin Węgłowski. Po chwilach pełnych powagi, podczas których odśpiewany został ,,Mazurek  Dąbrowskiego”, a na maszt wciągnięto  flagę państwową,  uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Marcin Węgłowski. Z entuzjazmem powitał on przybyłych na dzisiejsze wydarzenie  gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, młodzież oraz rodziców. W swoim przemówieniu  pan dyrektor  podkreślił, że po wielu miesiącach nauki, licznych obowiązkach nadszedł czas podsumowań i odebrania zasłużonych świadectw potwierdzających ukończenie kolejnego roku szkolnego. Podkreślił jednocześnie, że  dzięki zdobytej wiedzy młodzież staje się dojrzalsza, mądrzejsza i świadomie wchodzi w dorosłość. Pan Marcin Węgłowski  nie szczędził słów uznania dla uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się dzięki swojej pracy i zaangażowaniu  w działalność soleckiego liceum. Również pani Weronika Szumlak pogratulowała wszystkim szkolnych sukcesów, życząc jednocześnie wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Słowa uznania za pracę włożoną w wychowanie i wykształcenie uczniów wybrzmiały w stronę grona pedagogicznego. Podziękowania te wygłosili przedstawiciele samorządu uczniowskiego:  Patryk Rusin, Aleksandra Zielińska, Wiktoria Krawczyk,

Czytaj więcej »

Drodzy Absolwenci!

Zbliża się doniosła chwila – Zjazd Absolwentów oraz Jubileusz 160 – lecia Szkoły Średniej w Solcu nad Wisłą. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do Absolwentów wszystkich kierunków kształcenia, wszystkich,

Czytaj więcej »