
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą
W piątek, 26 czerwca w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. To wyczekiwane przez licealną społeczność spotkanie przebiegło na szkolnym dziedzińcu w podniosłej, ale i radosnej atmosferze. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Urzędujący Członek Zarządu, pani Weronika Szumlak reprezentująca Starostę Powiatu Lipskiego, pana Jakuba Ochyńskiego, radny Rady Powiatu Lipskiego, pan Piotr Pawłowski, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Solcu nad Wisłą, pan Krzysztof Kręcki, a także przedstawicielka rady rodziców, pani Barbara Lichota. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem przez kadetów sztandaru Soleckiej Szkoły Średniej oraz sztandaru Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce, którego prezesem jest dyrektor, pan Marcin Węgłowski. Po chwilach pełnych powagi, podczas których odśpiewany został ,,Mazurek Dąbrowskiego”, a na maszt wciągnięto flagę państwową, uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Marcin Węgłowski. Z entuzjazmem powitał on przybyłych na dzisiejsze wydarzenie gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, młodzież oraz rodziców. W swoim przemówieniu pan dyrektor podkreślił, że po wielu miesiącach nauki, licznych obowiązkach nadszedł czas podsumowań i odebrania zasłużonych świadectw potwierdzających ukończenie kolejnego roku szkolnego. Podkreślił jednocześnie, że dzięki zdobytej wiedzy młodzież staje się dojrzalsza, mądrzejsza i świadomie wchodzi w dorosłość. Pan Marcin Węgłowski nie szczędził słów uznania dla uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się dzięki swojej pracy i zaangażowaniu w działalność soleckiego liceum. Również pani Weronika Szumlak pogratulowała wszystkim szkolnych sukcesów, życząc jednocześnie wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Słowa uznania za pracę włożoną w wychowanie i wykształcenie uczniów wybrzmiały w stronę grona pedagogicznego. Podziękowania te wygłosili przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Patryk Rusin, Aleksandra Zielińska, Wiktoria Krawczyk,

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą
W piątek, 26 czerwca w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. To wyczekiwane przez licealną społeczność spotkanie przebiegło na szkolnym dziedzińcu w podniosłej,

IV Dzień Kadeta – Piknik profilaktyczny
,,Sprawni, celni, gotowi do służby. Droga do munduru zaczyna się właśnie tutaj” – pod takim hasłem odbył się 9 czerwca w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą po raz czwarty

Drodzy Absolwenci!
Zbliża się doniosła chwila – Zjazd Absolwentów oraz Jubileusz 160 – lecia Szkoły Średniej w Solcu nad Wisłą. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do Absolwentów wszystkich kierunków kształcenia, wszystkich,

Wyjazd edukacyjny klas III Oddziału Przygotowania Wojskowego
21 maja 2026 roku, w czwartek przypada historyczny „Dzień Kadeta”. Dzień Kadeta to święto ustanowione w 1930 roku przez Józefa Piłsudskiego, które upamiętnia udział młodzieży w walkach o Górę Świętej
