Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

W piątek, 26 czerwca w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą  odbyło się uroczyste zakończenie  roku szkolnego  2025/2026.  To  wyczekiwane przez licealną społeczność spotkanie  przebiegło  na szkolnym dziedzińcu w podniosłej, ale i radosnej atmosferze. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Urzędujący Członek Zarządu,   pani Weronika Szumlak reprezentująca Starostę Powiatu Lipskiego, pana Jakuba Ochyńskiego, radny Rady Powiatu Lipskiego, pan Piotr Pawłowski, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Solcu nad Wisłą, pan Krzysztof Kręcki, a także przedstawicielka rady rodziców, pani Barbara Lichota.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem przez kadetów sztandaru Soleckiej  Szkoły Średniej oraz sztandaru Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce, którego prezesem jest dyrektor, pan Marcin Węgłowski. Po chwilach pełnych powagi, podczas których odśpiewany został ,,Mazurek  Dąbrowskiego”, a na maszt wciągnięto  flagę państwową,  uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Marcin Węgłowski. Z entuzjazmem powitał on przybyłych na dzisiejsze wydarzenie  gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, młodzież oraz rodziców. W swoim przemówieniu  pan dyrektor  podkreślił, że po wielu miesiącach nauki, licznych obowiązkach nadszedł czas podsumowań i odebrania zasłużonych świadectw potwierdzających ukończenie kolejnego roku szkolnego. Podkreślił jednocześnie, że  dzięki zdobytej wiedzy młodzież staje się dojrzalsza, mądrzejsza i świadomie wchodzi w dorosłość.

Pan Marcin Węgłowski  nie szczędził słów uznania dla uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się dzięki swojej pracy i zaangażowaniu  w działalność soleckiego liceum. Również pani Weronika Szumlak pogratulowała wszystkim szkolnych sukcesów, życząc jednocześnie wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Słowa uznania za pracę włożoną w wychowanie i wykształcenie uczniów wybrzmiały w stronę grona pedagogicznego. Podziękowania te wygłosili przedstawiciele samorządu uczniowskiego:  Patryk Rusin, Aleksandra Zielińska, Wiktoria Krawczyk, Tatiana Medwecka, Daria Kądziela, a także Wiktor Kwiatek. Pięknymi słowami wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za nieustające wsparcie, wyrozumiałość oraz zaangażowanie w edukację młodego pokolenia. Podziękowania  dyrektorowi i nauczycielom za opiekę nad młodzieżą wyraziła również  przedstawicielka rady rodziców, pani Barbara Lichota.

W dalszej części uroczystości nastąpił moment wręczania nagród wyróżniającym się  uczniom. Po raz kolejny przyznane zostały stypendia Starosty Powiatu Lipskiego, które otrzymały Aleksandra Siejko i Kinga Wąsik. Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce trafiły do: Aleksandry Zielińskiej, Karoliny Kaczor, Karoliny Przygodzkiej, Joanny Matuski, Mai Kramek oraz  Darii Kądzieli. Nagrodzeni zostali również  uczniowie, którzy  osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych, sporcie oraz  czytelnictwie.

Po części oficjalnej młodzież przeszła do klas, aby po raz ostatni  spotkać się z wychowawcami w bieżącym roku szkolnym 2025/2026.

Życzymy wszystkim słonecznych wakacji. Niech będą one pełne radości, inspirujących przeżyć i niezapomnianych wspomnień. Do zobaczenia we wrześniu.

                                                                                             Agnieszka Siejko