Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

        Po raz kolejny, 21 marca  w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą zorganizowany  został  Dzień otwartych drzwi,  który  odbył się  hasłem  ,,Bezpieczni w szkole, bezpieczni w życiu”. Impreza  ta  zgromadziła wielu ósmoklasistów, którzy chcieli  zwiedzić szkołę, zapoznać się z ofertą edukacyjną soleckiego liceum na rok szkolny 2023/2024, a także bezpiecznie i ciekawie  spędzić pierwszy dzień wiosny.  Gospodarzami w tym dniu byli licealiści, którzy  z życzliwością witali młodszych uczniów w murach naszej szkoły, prezentując  im pracownie, nowoczesna halę  sportową oraz internat.
Realizacja zaplanowanego wydarzenia odbyła się przy współpracy  I Batalionu Drogowo Mostowego z Dęblina, Komendy Wojewódzkiej Policji   z siedzibą  Radomiu, Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą.
Pan dyrektor, Marcin Węgłowski  z ogromną przyjemnością  powitał   licznie przybyłych ósmoklasistów  ze szkół w: Solcu nad Wisłą, Lipska, Woli Soleckiej, Pawłowic, Chotczy, Długowoli, Okoła, Tarłowa, Józefowa nad Wisłą, Krepy Kościelnej, Ciepielowa, Grabówka, Poniatowej, Wilkowa, Łazisk  oraz z Kamienia.
Jednym z ważniejszych   punktów minionej imprezy był upozorowany ,,atak terrorystyczny”, podczas którego   młodzież ze starszych klas mundurowych  miała możliwość zaprezentowania   umiejętności związanych  z udzielaniem  osobom ,,poszkodowanym” pierwszej pomocy przedmedycznej. Działania licealistów  przebiegały  pod kontrolą doświadczonych ratowników medycznych  z Lipska, którzy tłumaczyli zasady postępowania z rannymi w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży  była przygotowana  przez strażaków  pokazowa  akcja  gaśnicza płonącego samochodu.  Również i w tym przypadku licealiści  zademonstrowali gościom jak w praktyce potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę związaną  z udzielaniem  rannym pomocy przedmedycznej.  Podczas imprezy odbyły się także pokazy  przygotowane  przez  uczniów  oddziałów przygotowania wojskowego.  Zaprezentowali  oni postawy  wojskowe, strzeleckie  oraz elementy musztry.
Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się również pokazy  sprzętu  specjalistycznego  przygotowane przez przedstawicieli  KWP z siedzibą w Radomiu oraz  patrolu saperskiego z Dęblina.  Reprezentanci  Wojskowego Centrum Rekrutacji  w  Radomiu  przybliżyli  zwiedzającym  możliwości pracy w różnych służbach wojskowych.
W tym dniu również hala sportowa tętniła życiem.  Duża przestrzeń stwarzająca możliwości do wszechstronnego  rozwoju fizycznego, propozycja trenowania kilku dyscyplin sportowych zainteresowała znaczną część uczniów  kibicujących  zawodniczkom  podczas rozgrywanych meczów piłki siatkowej.
Po kilku godzinach pełnych wrażeń zarówno Goście, jak i gospodarze  imprezy mogli rozgrzać się gorącą grochówką.
Dziękujemy wszystkim  uczniom  soleckiego liceum za zaangażowanie w przygotowanie Dnia otwartych drzwi.
     Podziękowania składamy również : I Batalionowi  Drogowo Mostowemu z Dęblina,   Komendzie Wojewódzkiej Policji   z siedzibą  Radomiu, Komendzie  Powiatowej Policji w Lipsku, Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lipsku,  ratownikom medycznym z Pogotowia  Ratunkowego w Lipsku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą oraz Wojskowemu Centrum Rekrutacji  w  Radomiu  za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content