INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 W ZESPOLE SZKÓŁ W SOLCU NAD WISŁĄ

Udostępnij ten wpis

         Czas radosnych i nieco wydłużonych wakacji dobiegł końca. Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się 4 września. Od rana na szkolnym dziedzińcu słychać było głośne rozmowy licealistów, którzy rozpoczną kolejny rok nauki w tej ponad 150 – letniej placówce edukacyjnej.
    Ta ważna uroczystość została zainicjowana uroczystym wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Dyrektor szkoły, pan Marcin Węgłowski rozpoczął swoje wystąpienie wspomnieniem tragicznych wydarzeń z 1939 roku, które wpisały się w historię naszej Ojczyzny. Pamięć poległych została uczczona przez uczestników uroczystości symboliczną minutą ciszy.
       Gospodarz szkoły z radością powitał na inauguracji roku szkolnego Starostę Powiatu Lipskiego, pana Sławomira Śmieciucha, uczniów, nauczycieli i przybyłych rodziców. Pan Marcin Węgłowski szczególnie ciepłymi słowami zwrócił się do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają nowy, pełen wyzwań etap kształcenia. Pan dyrektor zapewnił zebranych, że młodzi ludzie przekraczając próg Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, dokonali wyboru gwarantującego wykształcenie i dobrą przyszłość.
Gratulacje i życzenia roku szkolnego pełnego sukcesów popłynęły również od pana Sławomira Śmieciucha. Pogratulował on uczniom dokonanych wyborów, życząc gronu pedagogicznemu i licealistom motywacji do działania oraz zadawalających wyników pracy w ciągu najbliższych  dziesięciu miesięcy nauki.
        Istotną częścią inauguracji roku szkolnego było przedstawienie wychowawców klas pierwszych. Szczególnym zainteresowaniem i opieką otoczą nowych uczniów nauczyciele: pani Agnieszka Szwagierek, pani Katarzyna Mikusek oraz pan Daniel Machał.
Po części oficjalnej młodzież przeszła do klas na pierwsze, powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy jak najwięcej miłych chwil, wytrwałości w dążeniu do celu wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Agnieszka Siejko

 

 

 

  

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content