W piątek, 26 czerwca w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. To wyczekiwane przez licealną społeczność spotkanie przebiegło na szkolnym dziedzińcu w podniosłej, ale i radosnej atmosferze. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością Urzędujący Członek Zarządu, pani Weronika Szumlak reprezentująca Starostę Powiatu Lipskiego, pana Jakuba Ochyńskiego, radny Rady Powiatu Lipskiego, pan Piotr Pawłowski, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Solcu nad Wisłą, pan Krzysztof Kręcki, a także przedstawicielka rady rodziców, pani Barbara Lichota.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem przez kadetów sztandaru Soleckiej Szkoły Średniej oraz sztandaru Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce, którego prezesem jest dyrektor, pan Marcin Węgłowski. Po chwilach pełnych powagi, podczas których odśpiewany został ,,Mazurek Dąbrowskiego”, a na maszt wciągnięto flagę państwową, uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Marcin Węgłowski. Z entuzjazmem powitał on przybyłych na dzisiejsze wydarzenie gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, młodzież oraz rodziców. W swoim przemówieniu pan dyrektor podkreślił, że po wielu miesiącach nauki, licznych obowiązkach nadszedł czas podsumowań i odebrania zasłużonych świadectw potwierdzających ukończenie kolejnego roku szkolnego. Podkreślił jednocześnie, że dzięki zdobytej wiedzy młodzież staje się dojrzalsza, mądrzejsza i świadomie wchodzi w dorosłość.
Pan Marcin Węgłowski nie szczędził słów uznania dla uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się dzięki swojej pracy i zaangażowaniu w działalność soleckiego liceum. Również pani Weronika Szumlak pogratulowała wszystkim szkolnych sukcesów, życząc jednocześnie wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
Słowa uznania za pracę włożoną w wychowanie i wykształcenie uczniów wybrzmiały w stronę grona pedagogicznego. Podziękowania te wygłosili przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Patryk Rusin, Aleksandra Zielińska, Wiktoria Krawczyk, Tatiana Medwecka, Daria Kądziela, a także Wiktor Kwiatek. Pięknymi słowami wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za nieustające wsparcie, wyrozumiałość oraz zaangażowanie w edukację młodego pokolenia. Podziękowania dyrektorowi i nauczycielom za opiekę nad młodzieżą wyraziła również przedstawicielka rady rodziców, pani Barbara Lichota.
W dalszej części uroczystości nastąpił moment wręczania nagród wyróżniającym się uczniom. Po raz kolejny przyznane zostały stypendia Starosty Powiatu Lipskiego, które otrzymały Aleksandra Siejko i Kinga Wąsik. Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce trafiły do: Aleksandry Zielińskiej, Karoliny Kaczor, Karoliny Przygodzkiej, Joanny Matuski, Mai Kramek oraz Darii Kądzieli. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych, sporcie oraz czytelnictwie.
Po części oficjalnej młodzież przeszła do klas, aby po raz ostatni spotkać się z wychowawcami w bieżącym roku szkolnym 2025/2026.
Życzymy wszystkim słonecznych wakacji. Niech będą one pełne radości, inspirujących przeżyć i niezapomnianych wspomnień. Do zobaczenia we wrześniu.
Agnieszka Siejko
