Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

       Zakończenie roku szkolnego to jedno z ważniejszych i radośniejszych wydarzeń zarówno dla uczniów, jak i grona pedagogicznego.

        W piątek, 23 czerwca 2023 r. społeczność Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą zebrała się na hali  sportowej, by po raz ostatni usłyszeć dźwięk dzwonka oznajmiającego zakończenie roku szkolnego.
Oficjalna część spotkania rozpoczęła się o godz. 10.00 i zgodnie ze szkolnym ceremoniałem wprowadzony został sztandar szkoły, a zebrani z powagą odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Meldunek panu dyrektorowi, Marcinowi Węgłowskiemu złożył dowódca uroczystości, Mateusz Miller, kadet klasy trzeciej Oddziałów Przegotowania Wojskowego.

     Pan dyrektor, Marcin Węgłowski z entuzjazmem powitał młodzież, pracowników szkoły oraz przybyłych gości. Gospodarz uroczystości podkreślił, że jest nam niezmiernie miło, że zaszczycili nas swoją obecnością  dostojni goście: pan Sławomir Śmieciuch, Starosta Powiatu Lipskiego, pan ppłk Jacek Zaniewski, dowódca I batalionu drogowo – mostowego w Dęblinie, mł. insp. Witold Krawczyk, komendant powiatowy Policji w Lipsku, bryg. Paweł Niewczas, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu, ppłk Sławomir Głowiński oraz porucznik Ernest Ziętala.

    Pan dyrektor w swoim ostatnim przedwakacyjnym przemówieniu przybliżył najważniejsze wydarzenia z minionych dziesięciu miesięcy roku szkolnego, podkreślając jednocześnie, że zdobyta wiedza i doświadczenie pozytywnie wpływają na rozwój młodych ludzi, którzy każdego roku stają się mądrzejsi i dojrzalsi. I to oni, dzięki swojemu zaangażowaniu znacząco wpływają na rozwój liceum w Solcu nad Wisłą. Pan Marcin Węgłowski pogratulował młodzieży wyników w nauce, życząc wspaniałego wypoczynku, który doda sił i zapału na kolejny rok nauki.

W części oficjalnej spotkania głos zabrały również przedstawicielki Rady Rodziców, panie: Iwona Wach i Barbara Lichota. Podziękowały one zarówno panu Dyrektorowi, jak i całemu gronu pedagogicznemu za przekazaną wiedzę, opiekę, cierpliwość i zainteresowanie okazane młodzieży, które w dzisiejszych czasach jest szczególnie istotne.

Nie zabrakło również podziękowań ze strony samorządu uczniowskiego. W imieniu licealistów głos zabrały uczennice: Iga Mordak i Wiktoria Chyła. Licealistki pięknymi słowami wyraziły wdzięczność swoim nauczycielom za wszechstronne wsparcie, wyrozumiałość, zaangażowanie i wysiłek włożony w edukację młodego pokolenia. Dziewczęta życzyły zgromadzonym na sali osobom udanego wypoczynku, niezapomnianych przygód i radosnego powrotu do szkolnych ławek. Miłym gestem będącym dopełnieniem podziękowań ze strony licealistów były kwiaty wręczone panu Dyrektorowi i gronu pedagogicznemu.

Po licznych słowach podziękowań nastąpił moment wręczenia świadectw z wyróżnieniem tym uczniom, którzy wytrwale pracowali i osiągnęli wymarzony sukces. Licealiści przyjęli gratulacje i nagrody książkowe z rąk pana dyrektora, Marcina Węgłowskiego i Starosty Powiatu Lipskiego, pana Sławomira Śmieciucha.

Ważną częścią tej radosnej uroczystości było również rozdanie listów gratulacyjnych wyróżniającym się uczniom klas policyjnych i klas Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Wręczenia powyższych listów dokonali obecni podczas uroczystości przedstawiciele wojska, Policji i Państwowej Straży: ppłk Sławomir Głowiński, ppłk Jacek Zaniewski, mł. insp. Witold Krawczyk oraz bryg. Paweł Niewczas.
       W dalszej części spotkania głos zabrał pan Sławomir Śmieciuch – Starosta Powiatu Lipskiego, który pogratulował nagrodzonym uczniom sukcesów, dziękując jednocześnie całej społeczności soleckiego liceum za rok wytężonej pracy. Przedstawiciel władz samorządowych odczytał również list od pana Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów skierowany do uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą.

W treści listu Pana Premiera zawarte były słowa gratulacji, uznania dla nauczycieli za pracę na rzecz rozwoju szkoły z wieloletnimi tradycjami i podziękowania za zaangażowanie w rozwój młodzieży w duchu odpowiedzialności za ojczyznę.

Wystąpienia gości zakończył swoim przemówieniem pan ppłk Jacek Zaniewski, życząc uczniom i pedagogom wypoczynku i wspaniałych wakacyjnych wspomnień.

      W części finalnej uroczystości młodzież z klasy Ia uroczyście podziękowała panu Sebastianowi Żądło za siedem lata pracy z młodzieżą z liceum w Solcu nad Wisłą.

Po części oficjalnej licealiści spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby odebrać świadectwa potwierdzające promocję do następnej klasy.

Życzymy wszystkim słonecznych wakacji, niezapomnianych wrażeń, wspaniałego wypoczynku i radosnego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym  2023/2024.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content