CZAS MATUR…

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W tym roku egzamin maturalny rozpoczął się 4 maja, w czwartek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli abiturienci z trzech naszych klas licealnych na kilkadziesiąt minut przed godziną 9. obecni byli już w budynku szkoły. Emocje tego dnia były ogromne, bo przecież matura to uwieńczenie trzyletniej nauki. Przypuszczeń co do tegorocznych tematów było wiele…, raczej nietrafionych. Okazało się, że piszący musieli wykonać kilkanaście zadań, dotyczących pracy z tekstem, a następnie napisać rozprawkę. Możliwości w tym względzie było dwie: wypowiedzieć się na temat Praca – pasja czy obowiązek? lub zinterpretować wiersz  Słyszę czas Kazimierza Wierzyńskiego.

Piątek, czyli drugi dzień egzaminów to sprawdzenie, jak maturzyści opanowali umiejętności z matematyki. Po prawie trzygodzinnych zmaganiach z zadaniami ocenili poziom trudności tegorocznego arkusza jako średni. W poniedziałek 8 maja odbył się  sprawdzian ze znajomości języków obcych. Najwięcej piszących wybrało jak zwykle  język angielski, kilka jedynie osób język niemiecki. 9 maja zaczęły się matury ustne z języków. W kolejnych dniach  odbywać się będą  egzaminy z pozostałych przedmiotów zdawanych jednak na poziomie rozszerzonym, czyli o wyższym stopniu trudności.

Czas matur to w liceum uwieńczenie pracy zarówno nauczycieli jak i uczniów. Jest to finał trzyletnich zmagań, podejmowanych trudów, ponoszonych porażek i osiąganych sukcesów. Matura to pierwszy tak  ważny dla młodych ludzi egzamin. Mają oni świadomość, że jego wyniki zdecydują, czy plany dotyczące studiów na wymarzonej uczelni się spełnią. Wszyscy więc, bez wyjątku, bardzo poważnie, w skupieniu i na 100% swoich możliwości pracują, by osiągnięte wyniki, o których dowiedzą się w czerwcu, były jak najlepsze.

Tego życzą  maturzystom wszyscy nauczyciele i młodsi koledzy.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content