„ PIOSENKĄ BUDUJEMY MOSTY……..”

Udostępnij ten wpis

Pod tym hasłem, po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Półfinał V Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Do współpracy zaprosiły nas doradcy metodyczni z Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Iłży: Jadwiga Bachanek, Zofia Dolińska i Ewa Herbowicz – za co im serdecznie dziękujemy.

W przygotowanie Festiwalu zaangażowały się nauczycielki z ZSP w Solcu nad Wisłą: Wiola Kurkowska-pedagog oraz nauczycielki języka angielskiego Ewa Zagozdon i Katarzyna Sońta. Wszystkie działania wspierał dyrektor szkoły, pan Marcin Węgłowski.

25 kwietnia b.r. już od rana w murach naszej szkoły rozbrzmiewała muzyka i śpiew w wykonaniu reprezentantów 18. szkół z 10. powiatów i z 3. województw. Na scenie wystąpiło 34 solistów, zespołów i grup wokalno-tanecznych, co w efekcie dało 51. uczniów ze szkół gimnazjalnych. Przybyli opiekunowie i rodzice uczniów dawali mocne wsparcie swoim podopiecznym. Sala wypełniona była po brzegi, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Młodzież w wieku od 13-16 lat wykonała przepiękne utwory, które doskonale nawiązywały do festiwalowego motto. Śpiewano o budowaniu przyjaźni, miłości i współpracy w języku angielskim, niemieckim a nawet rosyjskim.

Poziom był zaskakująco wysoki i nasze zacne jury miało nad czym debatować. W skład jury weszli: Przewodnicząca: Kasia Lisowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog, na stałe śpiewa i gra na instr. klawiszowych w zespole Andrzeja Piasecznego, pani Agata Celuch – nauczyciel muzyki, rytmiki, plastyki oraz Kamil Jóźwik – absolwent naszej Alma Mater, organista, kompozytor, aranżer i pedagog.

Atrakcją Festiwalu okazał się występ Kasi Lisowskiej. Wokalistka wykonała kilka utworów w języku polskim, w tym jeden autorski i zachwyciła widownię swoim anielskim głosem. Jest nam niezmiernie miło, że Kasia przyjęła nasze zaproszenie do jury i zechciała wystąpić, co uświetniło nasz Festiwal, za co z całego serca Jej dziękujemy.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy przybyli na Festiwal, a w szczególności wspaniałej, uzdolnionej młodzieży.

Wyłonić zwycięzców było niełatwo i dlatego Jury przyznało dwa 3. Miejsca i dwa wyróżnienia. Wyniki były następujące:

I -miejsce Nikola Pawłaszek z gimnazjum w Annopolu

II – miejsce Gabriela Papaj z gimnazjum Nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego

III – miejsce ex aequo Weronika Koprowska z gimnazjum w Rzepinie oraz Róża Łysuniek z gimnazjum w Annopolu

Wyróżnienie wręczono Martynie Wójcik z gimnazjum w Opatowie oraz duetowi – Gabrieli Roczkowskiej i Patrycji Beacie Kwapisz z Sieciechowa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w przyszłości w realizowaniu pasji i marzeń.

Organizatorzy Festiwalu z ZSP pragną podziękować wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym to przedsięwzięcie, które wpisuje się w kalendarz naszych imprez szkolnych.

Serdeczne podziękowania składamy JURY w składzie: Kasia Lisowska, Pani Agata Celuch i Kamil Jóźwik.

Dziękujemy władzom gminnym i powiatowym za wsparcie finansowe, jak również honorowy Patronat Starostwa oraz Twojemu Radiu Lipsko za patronat medialny.

Naszą wdzięczność kierujemy do sponsorów, bez których Festiwal w ogóle by się nie odbył: Staroście Lipskiemu -Romanowi Ochyńskiemu, Wójtowi Gminy Solec nad Wisłą- Panu Markowi Szymczykowi, firmie Kingspan, Bankowi Spółdzielczemu z Lipska, Firmie „Zgodzio”, Stacji Paliw „Huzar” z Lipska, Hurtowni „Kinga”, Firmie BiR, Drukarni Rapo-Grupa, Firmie „Bud Mat” M. Gawlik z Solca, Firmie Majka z Solca jak również cukierni pana Piotra Magdziaka, za okazane zrozumienie i wsparcie finansowe.

Szczególne podziękowania kierujemy do artysty plastyka Józefa Grzegorza Michałka za projekt dekoracji  i dla pana akustyka Sławomira Ciupińskiego z Lipskiego Centrum Kultury.

Dziękujemy wszystkim sympatykom Festiwalu, konferansjerom Marcie Wójcik i Wojtkowi Jargiło oraz wszystkim uczniom pracującym przy obsłudze za wspaniałą, harmonijną współpracę.

Obecność utalentowanej młodzieży z trzech województw na Festiwalu stało się mostem, który dał radość występowania, śpiewania i grania z możliwością przeżywania muzyki wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Do zobaczenia za rok ….

Organizatorzy :
Marcin Węgłowski
Wiola Kurkowska
Katarzyna Sońta
Ewa Zagozdon

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA art AGE Marcin Teske za fachową obsługę fotograficzną.

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content