„ PIOSENKĄ BUDUJEMY MOSTY……..”

Udostępnij ten wpis

Pod tym hasłem, po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Półfinał V Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Do współpracy zaprosiły nas doradcy metodyczni z Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Iłży: Jadwiga Bachanek, Zofia Dolińska i Ewa Herbowicz – za co im serdecznie dziękujemy.

W przygotowanie Festiwalu zaangażowały się nauczycielki z ZSP w Solcu nad Wisłą: Wiola Kurkowska-pedagog oraz nauczycielki języka angielskiego Ewa Zagozdon i Katarzyna Sońta. Wszystkie działania wspierał dyrektor szkoły, pan Marcin Węgłowski.

25 kwietnia b.r. już od rana w murach naszej szkoły rozbrzmiewała muzyka i śpiew w wykonaniu reprezentantów 18. szkół z 10. powiatów i z 3. województw. Na scenie wystąpiło 34 solistów, zespołów i grup wokalno-tanecznych, co w efekcie dało 51. uczniów ze szkół gimnazjalnych. Przybyli opiekunowie i rodzice uczniów dawali mocne wsparcie swoim podopiecznym. Sala wypełniona była po brzegi, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Młodzież w wieku od 13-16 lat wykonała przepiękne utwory, które doskonale nawiązywały do festiwalowego motto. Śpiewano o budowaniu przyjaźni, miłości i współpracy w języku angielskim, niemieckim a nawet rosyjskim.

Poziom był zaskakująco wysoki i nasze zacne jury miało nad czym debatować. W skład jury weszli: Przewodnicząca: Kasia Lisowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pedagog, na stałe śpiewa i gra na instr. klawiszowych w zespole Andrzeja Piasecznego, pani Agata Celuch – nauczyciel muzyki, rytmiki, plastyki oraz Kamil Jóźwik – absolwent naszej Alma Mater, organista, kompozytor, aranżer i pedagog.

Atrakcją Festiwalu okazał się występ Kasi Lisowskiej. Wokalistka wykonała kilka utworów w języku polskim, w tym jeden autorski i zachwyciła widownię swoim anielskim głosem. Jest nam niezmiernie miło, że Kasia przyjęła nasze zaproszenie do jury i zechciała wystąpić, co uświetniło nasz Festiwal, za co z całego serca Jej dziękujemy.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy przybyli na Festiwal, a w szczególności wspaniałej, uzdolnionej młodzieży.

Wyłonić zwycięzców było niełatwo i dlatego Jury przyznało dwa 3. Miejsca i dwa wyróżnienia. Wyniki były następujące:

I -miejsce Nikola Pawłaszek z gimnazjum w Annopolu

II – miejsce Gabriela Papaj z gimnazjum Nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego

III – miejsce ex aequo Weronika Koprowska z gimnazjum w Rzepinie oraz Róża Łysuniek z gimnazjum w Annopolu

Wyróżnienie wręczono Martynie Wójcik z gimnazjum w Opatowie oraz duetowi – Gabrieli Roczkowskiej i Patrycji Beacie Kwapisz z Sieciechowa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w przyszłości w realizowaniu pasji i marzeń.

Organizatorzy Festiwalu z ZSP pragną podziękować wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym to przedsięwzięcie, które wpisuje się w kalendarz naszych imprez szkolnych.

Serdeczne podziękowania składamy JURY w składzie: Kasia Lisowska, Pani Agata Celuch i Kamil Jóźwik.

Dziękujemy władzom gminnym i powiatowym za wsparcie finansowe, jak również honorowy Patronat Starostwa oraz Twojemu Radiu Lipsko za patronat medialny.

Naszą wdzięczność kierujemy do sponsorów, bez których Festiwal w ogóle by się nie odbył: Staroście Lipskiemu -Romanowi Ochyńskiemu, Wójtowi Gminy Solec nad Wisłą- Panu Markowi Szymczykowi, firmie Kingspan, Bankowi Spółdzielczemu z Lipska, Firmie „Zgodzio”, Stacji Paliw „Huzar” z Lipska, Hurtowni „Kinga”, Firmie BiR, Drukarni Rapo-Grupa, Firmie „Bud Mat” M. Gawlik z Solca, Firmie Majka z Solca jak również cukierni pana Piotra Magdziaka, za okazane zrozumienie i wsparcie finansowe.

Szczególne podziękowania kierujemy do artysty plastyka Józefa Grzegorza Michałka za projekt dekoracji  i dla pana akustyka Sławomira Ciupińskiego z Lipskiego Centrum Kultury.

Dziękujemy wszystkim sympatykom Festiwalu, konferansjerom Marcie Wójcik i Wojtkowi Jargiło oraz wszystkim uczniom pracującym przy obsłudze za wspaniałą, harmonijną współpracę.

Obecność utalentowanej młodzieży z trzech województw na Festiwalu stało się mostem, który dał radość występowania, śpiewania i grania z możliwością przeżywania muzyki wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Do zobaczenia za rok ….

Organizatorzy :
Marcin Węgłowski
Wiola Kurkowska
Katarzyna Sońta
Ewa Zagozdon

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA art AGE Marcin Teske za fachową obsługę fotograficzną.

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content