Czas wolności, czas pamięci…

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,

Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,

Ani nie ma prawa do przyszłości…

Józef Klemens Piłsudski

 

Obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości jest dniem zasługującym  na szczególne upamiętnienie. 99 lat temu, po 123 latach niewoli kraj nasz odzyskał suwerenność, by istnieć nie tylko w sercach Polaków, ale również na mapie. 14 listopada 2017 roku młodzież i pracownicy Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą uczestniczyli w wyjątkowej uroczystości obrazującej trudną sytuację naszej Ojczyzny w czasie zaborów.

Zaprezentowany przez licealistów program artystyczny przybliżył atmosferę niezapomnianych lat zmagań narodu, który nie szczędził krwi, ofiar, walcząc o niezależność ukochanego kraju. Piękna poezja i wzruszające utwory muzyczne wywołały u słuchaczy wzruszenie i zadumę na wspomnienie tych, którzy zginęli, walcząc o wolną Ojczyznę.

Okolicznościowe przemówienie z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wygłosił pan dyrektor Marcin Węgłowski, który w słowach pełnych powagi podkreślił, że Polska jest najwyższą wartością i to od współczesnego pokolenia zależy, jakie będą jej przyszłe losy.

Ta wyjątkowa lekcja historii, patriotyzmu, pełna patosu i wspomnień, po raz kolejny uświadomiła nam, Polakom, że pamięć o przodkach, którzy oddali życie za niepodległość Najjaśniejszej, jest moralnym obowiązkiem całego narodu.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content