Dzień otwartych drzwi w ZS w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

Dzień otwartych drzwi w ZS w Solcu nad Wisłą „Bezpieczny pierwszy dzień wiosny” to coroczna impreza, która na stałe zapisała się w kalendarzu naszych szkolnych imprez. Pod takim hasłem odbył się Dzień otwartych drzwi, który miał miejsce w czwartek 21 marca. Ósmoklasiści mogli tego dnia zwiedzić budynek liceum oraz zapoznać się z proponowanymi na rok szkolny 2024/25 kierunkami kształcenia. Rolę gospodarzy pełnili tego dnia uczniowie klas licealnych, którzy z życzliwością witali młodszych kolegów w progach swojej szkoły. Prezentowali pracownie, internat, nowoczesną halę sportową oraz piękne otoczenie szkoły. O swej działalności opowiedzieli także uczniowie z koła turystycznego „Błędny Rycerz”. Przygotowali ciekawą prezentację, quiz oraz piosenkę. Także prężnie działający szkolny samorząd zaprezentował gościom swoje tegoroczne osiągnięcia. W imprezie, która została zorganizowana we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lipsku oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Solcu nad Wisłą uczestniczyli ósmoklasiści z kilkunastu szkół podstawowych. Wszystkich zebranych na szkolnym dziedzińcu powitał dyrektor liceum, pan Marcin Węgłowski.

Po zwiedzeniu szkoły przyszedł czas na dodatkowe atrakcje. Młodzież klas mundurowych przeprowadziła ewakuację budynku po upozorowanym ataku terrorystycznym”. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować gościom zdobyte umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem ratowników medycznych z Lipska, którzy objaśniali zasady przeprowadzania tego typu ewakuacji. Dynamicznie przeprowadzona akcja ratowania poszkodowanych” przez naszych mundurowych wzbudziła podziw młodzieży szkół podstawowych. Przed gośćmi zaprezentowali swe umiejętności uczniowie oddziałów przygotowania wojskowego, które istnieją w naszej szkole od 2020 roku. Zademonstrowali oni umiejętności wojskowe i strzeleckie. Wszyscy zainteresowani sportem mogli obejrzeć rozgrywane na hali mecze w piłkę siatkową dziewcząt oraz piłkę nożną chłopców, które dostarczyły uczestnikom wielu nieskrywanych emocji. Trudno wymienić wszystkie atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły na Dzień otwartych drzwi. Mamy nadzieję, że goście zapamiętają ten dzień również na miłą atmosferę i… pyszną grochówkę, którą na koniec dnia pełnego wrażeń serwowały panie kucharki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie w przygotowanie Dnia otwartych drzwi.

Dziękujemy również Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Katarzyna SasBez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content