Dzień otwartych drzwi w ZS w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

,,Bezpieczni w szkole, bezpieczni w życiu” – pod takim hasłem odbył się w naszej szkole Dzień otwartych drzwi, który miał miejsce w czwartek 7 kwietnia. Ósmoklasiści mogli tego dnia zwiedzić budynek liceum oraz zapoznać się  z proponowanymi na rok szkolny 2022/23 kierunkami kształcenia. Rolę gospodarzy pełnili tego dnia uczniowie klas licealnych, którzy z życzliwością witali młodszych kolegów w progach swojej szkoły. Prezentowali pracownie,  internat, nowoczesną halę sportową oraz piękne otoczenie szkoły. W imprezie, która została  zorganizowana we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lipsku oraz Ochotniczą  Strażą Pożarną w Solcu nad Wisłą uczestniczyli ósmoklasiści  aż z siedemnastu miejscowości: Solca nad Wisłą,  Lipska, Kunowa, Chruśliny, Józefowa nad Wisłą, Pawłowic, Chodla, Okoła, Woli Soleckiej, Przedmieścia, Głowaczowa, Poniatowej, Bałtowa, Ciepielowa,  Ostrowca Świętokrzyskiego, Tarłowa oraz … Lublina. Wszystkich zebranych na szkolnym dziedzińcu powitał dyrektor liceum, pan Marcin Węgłowski.
Po zwiedzeniu  szkoły przyszedł czas na dodatkowe atrakcje. Młodzież klas mundurowych przeprowadziła ewakuację budynku po upozorowanym ,,ataku terrorystycznym”. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować gościom zdobyte umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystko to odbywało się pod czujnym okiem ratowników medycznych z Lipska, którzy objaśniali zasady przeprowadzania tego typu ewakuacji. Dynamicznie przeprowadzona akcja ratowania ,,poszkodowanych” przez naszych ,,mundurowych” wzbudziła podziw młodzieży szkół podstawowych.  Ciekawym punktem spotkania był też pokaz akcji gaśniczej płonącego samochodu, którą pod okiem strażaków przeprowadzili uczniowie klasy strażackiej Soleckiego liceum. Zaprezentowali oni także czynności ratujące życie poszkodowanego w wypadku samochodowym.
Przed gośćmi chcieli się też zaprezentować uczniowie oddziałów przygotowania wojskowego, które istnieją w naszej szkole od 2020 roku. Zademonstrowali oni postawy wojskowe i strzeleckie oraz elementy musztry. Wszyscy zainteresowani sportem  mogli obejrzeć rozgrywany na hali mecz w piłkę siatkową dziewcząt, który dostarczył wielu nieskrywanych emocji kibicom jak i zawodniczkom. Wszyscy chętni mogli zobaczyć także otwartą rok temu szkolną strzelnicę. Trudno wymienić wszystkie atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły na Dzień otwartych drzwi. Mamy nadzieję, że goście zapamiętają  pobyt w naszym liceum  również ze względu  na miłą, ciepłą atmosferę i… pyszną grochówkę, którą na koniec dnia  pełnego  wrażeń serwowały  panie kucharki.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie
w przygotowanie Dnia otwartych drzwi.
Dziękujemy również Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku,
Ochotniczej  Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą
oraz ratownikom medycznym z Pogotowia Ratunkowego w Lipsku
za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Katarzyna Sas

        

Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content