Klasa Ia w Komendzie Powiatowej Policji i Komendzie Powiatowej Państwowej Straży w Lipsku

Udostępnij ten wpis

Dnia 2.04 klasa IA w dobrych humorach o godzinie 8:50 wyruszyła do Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku. Pierwszym punktem zwiedzania była Komenda Policji, na której młodzież dowiedziała się jak wygląda codzienne umundurowanie policjanta, jak wyglądają cele oraz ilość progu punktowego do policji. Mieliśmy okazje zostawić odciski palców, które dziewczęta otrzymały na pamiątkę. Policjanci pozwolili także ubrać się w sprzęt potrzebny podczas zabezpieczania meczu. Uczniowie zobaczyli również pojazdy, którymi poruszają się policjanci. Następnie w pogodnym nastroju udaliśmy się do jednostki Straży Pożarnej. Młodzież miała możliwość zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego. Strażacy udostępnili również wąż, dzięki któremu młodzież mogła zobaczyć jak wygląda wykonywanie  zadań strażaka podczas gaszenia pożaru oraz pozwolili oni doszkolić się w temacie pierwszej pomocy.

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content