Klasa Ia w Komendzie Powiatowej Policji i Komendzie Powiatowej Państwowej Straży w Lipsku

Udostępnij ten wpis

Dnia 2.04 klasa IA w dobrych humorach o godzinie 8:50 wyruszyła do Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku. Pierwszym punktem zwiedzania była Komenda Policji, na której młodzież dowiedziała się jak wygląda codzienne umundurowanie policjanta, jak wyglądają cele oraz ilość progu punktowego do policji. Mieliśmy okazje zostawić odciski palców, które dziewczęta otrzymały na pamiątkę. Policjanci pozwolili także ubrać się w sprzęt potrzebny podczas zabezpieczania meczu. Uczniowie zobaczyli również pojazdy, którymi poruszają się policjanci. Następnie w pogodnym nastroju udaliśmy się do jednostki Straży Pożarnej. Młodzież miała możliwość zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego. Strażacy udostępnili również wąż, dzięki któremu młodzież mogła zobaczyć jak wygląda wykonywanie  zadań strażaka podczas gaszenia pożaru oraz pozwolili oni doszkolić się w temacie pierwszej pomocy.

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content