,,Maleńka przyszła miłość”

Udostępnij ten wpis

Pod takim tytułem  w tym roku zostały wystawione szkolne jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. To „biblijna historia”, której teatralne początki sięgają średniowiecza, czasów św. Franciszka z Asyżu. On to w jednej z grot w Greccio wyczarował świat betlejemskiego cudu, który tak silnie do dziś porusza ludzką wyobraźnię, uczucia i wiarę. Przygotowaniem inscenizacji Narodzenia Pańskiego zajął się ks. Andrzej Niewczas z grupą uczniów, wśród których najliczniejszą grupę stanowili pierwszoklasiści. Wspólnie wybrali scenariusz, dobrali kolędy i pastorałki oraz zajęli się  projektem scenografii i kostiumów, aby jak najlepiej oddać nastrój wprowadzający w klimat Bożego Narodzenia. Nie zabrakło diabłów, aniołów, trzech króli, pastuszków, ani Dzieciątka i świętej Rodziny. Nie zabrakło fabuły, która zachwyciła publiczność. Obok przedstawienia ewangelicznych scen związanych z narodzeniem Jezusa, w spektaklu zawarte były też szczere emocje i uczucia oraz pełne zaangażowanie naszych młodych aktorów.  Przedstawienie w ostatni przedświąteczny dzień, czyli 22 grudnia  obejrzeli wszyscy nauczyciele oraz cała szkolna społeczność zgromadzona przy świątecznym wigilijnym stole. Piękne polskie kolędy wspaniale wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój przed drugą częścią spotkania, czyli wspólną wigilią.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content