W Wyższej Szkole Handlowej na Dniu Kultury Europejskiej

Udostępnij ten wpis

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu jest od kilku lat naszą uczelnią patronacką. Kiedy więc 4 grudnia organizowany był tam Dzień Kultury Europejskiej z okazji 30- lecia programu Erasmus zostaliśmy zaproszeni na to  wydarzenie. Uczniowie klasy Ia i Ic razem ze swoimi wychowawczyniami: Katarzyną Sas i Anetą Cieślak  skorzystały z tej ciekawej okazji do poznania innych kultur, zwyczajów, tradycji, strojów, zabytków, posłuchania wykwintnej muzyki europejskich wykonawców czy poznania wielu fantastycznych obcokrajowców.

W programie znalazło się wiele propozycji, które zainteresowały naszych licealistów. Impreza zaczęła się od otwarcia wystawy fotograficznej ”Erasmus w WSH – wspomnienia” oraz powitania wszystkich gości przez dziekana uczelni. Organizatorzy zadbali, aby młodzież  mogła spędzić miło czas, jednocześnie zdobywając wiedzę o innych krajach Europy.  Stąd też w programie znalazł się szybki kurs języka tureckiego oraz wykład o Ukrainie prowadzony przez studentkę z tego państwa w języku polskim jak i angielskim – dla naszych uczniów niecodzienna to okazja sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Pokazy europejskich tańców towarzyskich oraz nauka salsy dostarczyły naszym pierwszakom najwięcej emocji, chociażby dlatego, że mogli dopingować swoją koleżankę Laurę Plewińską, której nauka salsy szła wspaniale.

Degustacja europejskich przysmaków dostarczyła z kolei przyjemności dla kubków smakowych. Można było skosztować kilkudziesięciu potraw najbardziej typowych dla różnych europejskich krajów. Ruskie pierogi, gulasz węgierski, sałatka grecka,  mus z szynki,  pizza i dziesiątki innych potraw znalazło się w jednym miejscu w zasięgu… widelców uczestników imprezy. Pokaz europejskich strojów ludowych z kilkunastu krajów był ostatnim punktem niezwykle ciekawego planu imprezy. Bardzo bogaty, różnorodny, ,,roztańczony” i ,,rozśpiewany” program Dnia Kultury Europejskiej nie tylko dostarczył wiedzy o różnych krajach, ale także pozwolił milo spędzić czas w gronie osób z różnych kręgów kulturowych.

Katarzyna Sas

 

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content