Matura 2023

Udostępnij ten wpis

       Nie za rok, nie za dzień i nawet nie za chwilę, bo właśnie trwa sesja egzaminacyjna Matury 2023. Przystąpili do niej nasi absolwenci z trzech klas czwartych, którzy skończyli liceum czteroletnie przywrócone w wyniku reformy edukacji.
    Matura rozpoczęła się 4 maja punktualnie o godzinie 9.00 egzaminem z języka polskiego. Już kilka minut po godzinie ósmej pojawili się pierwsi zdający. Eleganckie stroje i pełne przejęcia twarze świadczyły, że wszyscy podchodzą do egzaminu niezwykle poważnie. Matura to wielki sprawdzian wiedzy, otwierający możliwości dostania się na upragnione kierunki studiów. W drugim dniu, czyli w piątek piszący sprawdzają swoje umiejętności z języków obcych. W naszej szkole niezmiennie od lat tym językiem jest głównie angielski.
    Trzeci dzień matur, poniedziałek poświęcony jest królowej nauk – matematyce. Piszący będą więc mieli w weekend chwilę na odpoczynek po dwóch dniach zmagań maturalnych, a także by jeszcze raz poćwiczyć rozwiązywanie zadań. Po egzaminach obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym piszący przystępują do rozszerzeń, z których wyniki brane są pod uwagę przy rekrutacji na wyższe uczelnie. Cała sesja zakończy się 23 maja.
    W tym roku po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią powraca matura ustna z języka polskiego – również w mocno zmienionej formie.
Wszystkim naszym maturzystom życzymy wspaniałych wyników na egzaminach oraz dostania się na upragnione studia.
Mocno trzymamy za Was kciuki.
Powodzenia!
Katarzyna Sas
Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content