Matura 2023

Udostępnij ten wpis

       Nie za rok, nie za dzień i nawet nie za chwilę, bo właśnie trwa sesja egzaminacyjna Matury 2023. Przystąpili do niej nasi absolwenci z trzech klas czwartych, którzy skończyli liceum czteroletnie przywrócone w wyniku reformy edukacji.
    Matura rozpoczęła się 4 maja punktualnie o godzinie 9.00 egzaminem z języka polskiego. Już kilka minut po godzinie ósmej pojawili się pierwsi zdający. Eleganckie stroje i pełne przejęcia twarze świadczyły, że wszyscy podchodzą do egzaminu niezwykle poważnie. Matura to wielki sprawdzian wiedzy, otwierający możliwości dostania się na upragnione kierunki studiów. W drugim dniu, czyli w piątek piszący sprawdzają swoje umiejętności z języków obcych. W naszej szkole niezmiennie od lat tym językiem jest głównie angielski.
    Trzeci dzień matur, poniedziałek poświęcony jest królowej nauk – matematyce. Piszący będą więc mieli w weekend chwilę na odpoczynek po dwóch dniach zmagań maturalnych, a także by jeszcze raz poćwiczyć rozwiązywanie zadań. Po egzaminach obowiązkowych zdawanych na poziomie podstawowym piszący przystępują do rozszerzeń, z których wyniki brane są pod uwagę przy rekrutacji na wyższe uczelnie. Cała sesja zakończy się 23 maja.
    W tym roku po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią powraca matura ustna z języka polskiego – również w mocno zmienionej formie.
Wszystkim naszym maturzystom życzymy wspaniałych wyników na egzaminach oraz dostania się na upragnione studia.
Mocno trzymamy za Was kciuki.
Powodzenia!
Katarzyna Sas
Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content