Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

Udostępnij ten wpis

,,Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”

       Te pełne optymizmu słowa stały się motywem przewodnim uroczystego zakończenia roku szkolnego klas czwartych, które odbyło się 28 kwietnia. Uczniowie trzech klas soleckiej szkoły średniej odebrali świadectwa ukończenia edukacji. W tym roku ponownie po 19. latach byli to kończący czteroletnie liceum ogólnokształcące. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 i zgromadziła na szkolnej sali nauczycieli, uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich oraz bohaterów dnia – tegorocznych absolwentów. Wszystkim już od rana udzielał  się szczególny nastrój. Gospodarzami byli tego dnia uczniowie klas trzecich, którzy przygotowali dla swoich kolegów piękną akademię. Znalazły się w niej słowa podziękowania za wspólnie spędzone lata w murach szkoły, które skierowały do maturzystów Kamila Kawenka i Magdalena Gałek. Trzecioklasiści wręczyli absolwentom pamiątkowe długopisy z życzeniami powodzenia na wszystkich egzaminach maturalnych. Mateusz Wójcik oraz Gabriela Skwira w imieniu wszystkich maturzystów skierowali ciepłe i wzruszające słowa podziękowań do swoich wychowawców: p. Marcina Węgłowskiego, p. Katarzyny Mikusek i p. Agnieszki Szwagierek. Podziękowali też pedagogom za cztery lata wspólnej pracy, przekazaną wiedzę oraz okazane serce i wsparcie, a młodszym kolegom za wspólnie spędzone chwile. Humorystyczne scenki z życia szkoły, skecz ,,Matura” i piosenki umiliły maturzystom ich ostatnie spotkanie w takim gronie w murach szkoły. Najwięcej wzruszeń wywołała u absolwentów podróż w przeszłość w czasie oglądania zdjęć z różnych szkolnych imprez i wycieczek. Kiedy zabrzmiały pierwsze słowa piosenki ,,Ostatni raz z moją klasą” wzruszenia nie kryli wychowawcy i maturzyści. Gratulacje złożył młodzieży także pan dyrektor Marcin Węgłowski, życząc zdania matury, spełnienia marzeń i życiowych planów. Wszyscy uczniowie, którzy wykazali się aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy, puchary sportowe, koszulki oraz pamiątkowe grawertony. Docenione zostały wysokie wyniki uczniów w nauce, osiągnięcia sportowe, udział w konkursach przedmiotowych, zaangażowanie w życie szkoły, praca na rzecz internatu oraz środowiska lokalnego. Druga część spotkań w tym dniu odbyła się już w klasach, gdzie po raz ostatni w takim gronie młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim abiturientom gratulujemy ukończenia szkoły oraz życzymy wysokich wyników na egzaminach maturalnych i szczęścia w dorosłym już życiu Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

Katarzyna Sas

Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content