Młodzież z soleckiego liceum w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Udostępnij ten wpis

Uczniowie klas trzecich mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą mieli niecodzienną okazję zgłębić swoją wiedzę związaną ze specyfiką zawodu policjanta. Z inicjatywy wychowawczyń: Agnieszki Siejko i Katarzyny Mikusek 15 listopada 2016 r. gościli oni w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ciekawy program wycieczki pozwolił uczniom zapoznać się z działalnością jednej z największych szkół policyjnych w Polsce. Na uwagę zasługuje tu wciąż wzbogacana i unowocześniana baza dydaktyczna, w skład której wchodzą liczne pracownie, specjalistyczne laboratoria, m.in. kryminalistyczne, łączności, informatyczne, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się zajęcia z zakresu ujawniania,zabezpieczenia i badania różnego rodzaju śladów pozostawionych przez sprawców przestępstw. Część uczestników wycieczki przećwiczyła pobieranie i zabezpieczenia odcisków linii papilarnych z wykorzystaniem m.in. proszku i folii daktyloskopijnej.

Jednym z istotniejszych  miejsc szkoleniowych jest nowoczesny kompleks strzelnic krytych i otwartych. Młodzież dowiedziała się na czym polega trening strzelecki, a dopełnieniem tej wiedzy była obserwacja policjantów ćwiczących z bronią palną. Chętni uczniowie mieli możliwość sprawdzić się na strzelnicy multimedialnej.

Oglądając kolejne miejsca wchodzące w skład kompleksu  legionowskiej szkoły, uczniowie przekonali się, że sprawność fizyczna jest bardzo istotnym elementem decydującym o dobrym przygotowaniu funkcjonariuszy do wykonywania zawodowych zadań. W budynku, w skład którego wchodzą: hale sportów walki, hala sportowa, siłownia  i pływalnia, policjanci systematycznie pracują nad swoją kondycją.

Trzecioklasiści zwiedzając obiekt, mogli przyjrzeć się trenującym funkcjonariuszom i zapoznać się z wymogami testu sprawnościowego obowiązującego podczas rekrutacji do policji.Zwiedzającym Centrum licealistom  przybliżona została również  ponad 25 – letnia historia placówki. Najciekawsze pamiątki z przeszłości wyeksponowane zostały w Izbie Pamięci. Uczniowie soleckiego liceum utrwalili swój pobyt w Centrum Szkolenia Policji wpisem do Księgi Pamiątkowej.

Być może niektórzy z nich powrócą tu, ale już  realizując się w zawodzie policjanta.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pracowników Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za miłe przyjęcie i przygotowanie ciekawego programu zwiedzania placówki.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content