Mundurowi w „Szkole Orląt”

Udostępnij ten wpis

Kolejny wyjazd z cyklu wycieczek edukacyjnych związanych z kształceniem w klasach mundurowych miał miejsce 5.XII 2018 r. Tym razem celem był Dęblin, gdzie funkcjonuje od lat znana w całym kraju uczelnia wojskowa – do niedawna Wyższa Szkoła Oficerska Sił Lotniczych, a obecnie Lotnicza Akademia Wojskowa.
Plany wyjazdu do Dęblina były rozważane już w ubiegłym roku szkolnym, ale zawsze coś stało na przeszkodzie. W tym roku termin wyjazdu został ustalony już we wrześniu, podobnie jak i szczegółowy program pobytu naszej młodzieży w LAW. Życie jednak pisze własne scenariusze i prawie trzygodzinna wizyta została skrócona, z tzw. przyczyn niezależnych (egzaminy wewnętrzne, remonty sal itp.), o połowę. W jej trakcie młodzież zwiedziła dość dokładnie jedynie Wydział Lotnictwa. Uczniowie mogli zaobserwować, jak wyglądają stanowiska do doskonalenia umiejętności pilotowania różnego rodzaju maszyn latających – śmigłowców, samolotów typu Cesna, samolotów odrzutowych itp. Chłopców z pewnością zainteresowało laboratorium napędów lotniczych, gdzie były wyeksponowane różne rodzaje silników odrzutowych, niektóre o długości nawet kilkunastu metrów. Ponadto uczniowie obejrzeli trenażery skoków spadochronowych, sale wykładowe i salę gimnastyczną. Z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy skrócić wizytę w Dęblinie, pozostał więc pewien niedosyt, który – mam nadzieję – zaspokoją kolejne wizyty naszych uczniów w LAW.
Cóż, do szkoły nikomu się jeszcze nie chciało wracać, więc autobus z uczestnikami wyjazdu ruszył w kierunku Lublina. Całe popołudnie młodzież spędziła na lodowisku w hali MOSiR, a potem w sali kinowej (to tak w formie prezentu na Mikołaja :)). W tym przypadku niedosytu nie było 🙂

organizator wyjazdu
Andrzej Kańkowski

Ps. Dziękuję pani Danucie Dziwak z Wydziału Wychowawczego Lotniczej Akademii Wojskowej za opiekę podczas pobytu w tej placówce

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content