„Mundurowi” z Solca dwunasty raz w akcji ZNICZ

Udostępnij ten wpis

W tym roku minęło dwanaście lat od kiedy uczniowie klas mundurowych  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą wzięli udział w corocznej akcji ZNICZ. Tysiące policjantów w całym kraju strzeże bezpieczeństwa odwiedzających cmentarze przed dniem Wszystkich Świętych. Dla naszych uczniów jest to okazja, by mogli sprawdzić czy wybór nauki w klasie mundurowej  był tym właściwym. Poświęcają oni bowiem swój wolny czas, by 1. listopada rano stawić się do ,,służby” w komendach powiatowych w swojej okolicy. W tym roku aż 56. uczniów z 14. powiatów towarzyszyło patrolom policyjnym podczas akcji Znicz 2018. Liczną grupę stanowili ci, którzy już brali w niej udział rok czy dwa lata wcześniej. Cieszy także fakt, że zainteresowali się akcją także pierwszoklasiści, którzy chętnie zadeklarowali swoją pomoc, by się przekonać, jak to jest być policjantem na co dzień. Można rzec, że udział w akcji ZNICZ 2018 to dla uczniów ,,klas mundurowych” praktyczna lekcja przyszłego być może zawodu. Do ich zadań należało głównie kierowanie ruchem na zatłoczonych parkingach przycmentarnych. W tej roli nasi ,,mundurowi” świetnie się sprawdzili. Słowa uznania otrzymywali nie tylko od ludzi, którzy szybko otrzymywali informacje o wolnych miejscach parkingowych, ale także od samych policjantów, którzy docenili zaangażowanie naszych uczniów. Wielu z nich otrzymało już zaproszenia na akcję  w przyszłym roku. Wszyscy tegoroczni uczestnicy ZNICZA mogli się przekonać, jak trudna i odpowiedzialna jest praca w Policji. Pytani, zgodnie jednak odpowiadali, że oprócz tego jest ona ciekawa i dostarczająca wielu wrażeń.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content