Najważniejsze ze słów … Wolność

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Nie będzie zapewne nadużyciem stwierdzenie, że dla każdego Polaka rok 2018 jest szczególny ze względu na setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. W całym kraju podejmowano wiele inicjatyw, które miały na celu uczcić tę wspaniałą rocznicę. Uczniowie z klasy IIa i IIc postanowili razem z wychowawczyniami Katarzyną Sas i Anetą Cieślak  zorganizować wycieczkę do Lublina. Młodzież obejrzała najpierw film ,,Dywizjon 303” a następnie zwiedziła Państwowe Muzeum na Majdanku. I chociaż oba punkty programu dotyczyły wydarzeń II wojny światowej, to tym co je łączyło, było pokazanie, jak ważną wartością jest Wolność. Czy potrafimy ją dziś docenić? Czy rozumiemy, ile ofiar potrzeba było, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju? Wzorem wspaniałych patriotycznych postaw dla współczesnej  młodzieży mogą być piloci, o których opowiada film ,,Dywizjon 303”. Zaangażowanie w walkę o ojczyznę, poświecenie, przyjaźń, ofiarność to postawy lotników, które najbardziej zaimponowały naszym uczniom. Miejscem niezwykle poruszającym, wymagającym skupienia i ciszy był Majdanek. Uczniowie z należytym szacunkiem dla pamięci ofiar wsłuchiwali się w opowiadanie przewodniczki o tym miejscu kaźni i pamięci narodowej. Przypominanie młodym ludziom o tragicznej historii Polski okupionej krwią milionów istnień jest obowiązkiem nas, nauczycieli. Kształtowanie szacunku do przeszłości ma służyć temu, by  zdobytą wolność doceniać i szanować.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content