KONKURS HISTORYCZNY W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

VIII Szkolny Konkurs Historyczny „Drogi Polaków do niepodległości w latach 1794- 1918” odbył się w naszej szkole 20.XI. 2018 r. Miał on w tym roku wyjątkowy charakter. Został przeprowadzony jako jeden z elementów uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Uczestnictwo w konkursie można uznać za demonstrację postawy patriotycznej. W murach tej szkoły uczniowie wielokrotnie ją wykazywali, w różny sposób – biorąc udział w strajku szkolnym, służąc ochotniczo w szeregach armii polskiej czy uczestnicząc w ruchu oporu. Dzisiaj – na szczęście – nie ma potrzeby demonstrowania powyższych postaw, więc zainteresowanie historią ojczystą można śmiało określić, jako właściwe patriotycznie.
Konkurs składał się z trzech elementów: testu wiedzy, rozpoznawania wybranych wydarzeń i postaci historycznych (multimedia) oraz części muzycznej (pieśni patriotyczne z okresu powstań narodowych). Najlepsze wyniki (z taką samą liczbą punktów) uzyskały trzy dziewczęta: Ilona Fiuk (II c), Patrycja Łebek ( II c) i Natalia Madej (I a). Na drugim miejscu znalazł się Kacper Kowalski (II c), a trzecie miejsce zajęła Patrycja Rados.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału za rok 🙂

organizator konkursu
Andrzej Kańkowski

Ps. Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych oraz krówce opolskiej za obecność 🙂

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content