PODRÓŻ KU SŁUŻBIE STRAŻACKIEJ – PRZYSTANEK CZĘSTOCHOWA

Udostępnij ten wpis

Wśród szerokiego wachlarza wyboru drogi zawodowej większość uczniów decydując się na klasę o profilu strażackim w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą, postanowiła wybrać zawód, który umożliwia niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Służba strażacka to niewątpliwie trudna, wymagająca wiele przygotowań podróż. Mogli się  o tym przekonać uczniowie, którzy 26 listopada wybrali się do Częstochowy, by zwiedzić mury Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej oraz zapoznać się z jej ofertą edukacyjną.
CS PSP jest to jedna z trzech oprócz Krakowa i Poznania szkoła kształcąca przyszłych aspirantów straży pożarnej. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wyposażenia zaprezentowanego nam podczas pobytu – zwłaszcza wozów strażackich, takich jak: GBA 2.7/16, GCBA 4/32, SCRt, czy SCKw. Ponadto zainteresowanym udzielono wielu ciekawych informacji na temat funkcjonowania placówki i kryteriów rekrutacji. Najbardziej emocjonującym momentem powodującym błysk w oczach uczniów było zwiedzenie poligonu ćwiczebnego, na którym odbywały się ćwiczenia udoskonalające wszelkie techniki ratownictwa.
Nie była to pierwsza wizyta w murach tej szkoły, ale też nie ostatnia. Z przyjemnością będziemy odwiedzać to miejsce, w którym zostaliśmy tak życzliwie przyjęci.

Sławomir Jabłoński

Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content