Pokazy na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie

Udostępnij ten wpis

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klas pierwszych soleckiego liceum pod opieką wychowawczyń Agnieszki Siejko i Doroty Urban uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji chemii. Zajęcia w formie pokazów odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Licealiści  podczas tej niecodziennej lekcji nie zapoznawali się z kolejnymi skomplikowanymi terminami i wzorami, ale mogli poszerzyć swoją wiedzę w laboratorium chemicznym. W czasie zajęć pracownicy uczelni wciągnęli młodzież w niezwykły i fascynujący świat nauki. Poprzez liczne prezentacje, doświadczenia chemiczne, spektakularne wybuchy, widowiskowe eksperymenty ukazali oni  inspirującą stronę  tej dziedziny wiedzy. Uczestnicząca w pokazach młodzież mogła przekonać się, że chemia kryje w sobie wiele tajemnic,  jest nauką aktywizującą uczniów i  rozbudzającą  ciekawość otaczającego nas świata.

 

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content