Pokazy na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie

Udostępnij ten wpis

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klas pierwszych soleckiego liceum pod opieką wychowawczyń Agnieszki Siejko i Doroty Urban uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji chemii. Zajęcia w formie pokazów odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Licealiści  podczas tej niecodziennej lekcji nie zapoznawali się z kolejnymi skomplikowanymi terminami i wzorami, ale mogli poszerzyć swoją wiedzę w laboratorium chemicznym. W czasie zajęć pracownicy uczelni wciągnęli młodzież w niezwykły i fascynujący świat nauki. Poprzez liczne prezentacje, doświadczenia chemiczne, spektakularne wybuchy, widowiskowe eksperymenty ukazali oni  inspirującą stronę  tej dziedziny wiedzy. Uczestnicząca w pokazach młodzież mogła przekonać się, że chemia kryje w sobie wiele tajemnic,  jest nauką aktywizującą uczniów i  rozbudzającą  ciekawość otaczającego nas świata.

 

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content