Pokazy na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klas pierwszych soleckiego liceum pod opieką wychowawczyń Agnieszki Siejko i Doroty Urban uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji chemii. Zajęcia w formie pokazów odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Licealiści  podczas tej niecodziennej lekcji nie zapoznawali się z kolejnymi skomplikowanymi terminami i wzorami, ale mogli poszerzyć swoją wiedzę w laboratorium chemicznym. W czasie zajęć pracownicy uczelni wciągnęli młodzież w niezwykły i fascynujący świat nauki. Poprzez liczne prezentacje, doświadczenia chemiczne, spektakularne wybuchy, widowiskowe eksperymenty ukazali oni  inspirującą stronę  tej dziedziny wiedzy. Uczestnicząca w pokazach młodzież mogła przekonać się, że chemia kryje w sobie wiele tajemnic,  jest nauką aktywizującą uczniów i  rozbudzającą  ciekawość otaczającego nas świata.

 

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content