Rozpoczęcie roku szkolnego!

Udostępnij ten wpis

NAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W ZSP W SOLCU NAD WISŁĄ

 

Zakończył się dwumiesięczny okres beztroskiego wypoczynku. 1 września dziedziniec Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą znów zaczął tętnić życiem. Dla całej społeczności soleckiej szkoły średniej oficjalnie  rozpoczął się kolejny rok szkolny 2016/2017.Okolicznościowe przemówienie w uroczystym tonie  wygłosił pan Dyrektor Marcin Węgłowski. Podkreślił on, że ten dzień jest szczególnie ważny dla  uczniów, którzy w murach naszego liceum rozpoczynają kolejny etap kształcenia. Zachęcał  zgromadzoną na placu szkolnym młodzież do wytrwałej pracy i walki o jak najlepsze wyniki w nauce, a pierwszoklasistów zapewnił, że będą oni mogli liczyć na wszechstronną pomoc zarówno ze strony pedagogów, jak i starszych kolegów. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego najmłodsi uczniowie poznali swoich wychowawców, a zostali nimi: pani Wanda Tracz oraz panowie Andrzej Kańkowski i Daniel Machał.

Prowadzący uroczystość pan Dyrektor Marcin Węgłowski przywołał również wspomnienie tragicznych wydarzeń z 1939 roku. 77. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej stała się okazją, by uczcić minutą ciszy pamięć poległych rodaków walczących o niepodległość Ojczyzny. Po części oficjalnej pełna optymizmu młodzież przeszła do klas na pierwsze, powakacyjne spotkaniez wychowawcami.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów i zapału do pracy w zainaugurowanym roku szkolnym.

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content