Szkolne zmagania na torach przeszkód

Udostępnij ten wpis

Dzień 22 lutego w naszym liceum poświęcony był zawodom sprawnościowym. W ramach przedmiotów ,,mundurowych” odbyły się szkolne zmagania na dwóch torach przeszkód. Uczniowie wszystkich klas policyjnych, strażackich i wojskowych wzięli udział w etapie szkolnym turnieju ,,Sprawni jak żołnierze”. Pod czujnym okiem sierż. szt. Andrzeja Stolarka i kpt. Sławomira Jabłońskiego oraz nauczycieli wychowania fizycznego: Grzegorza Bochenka, Daniela Machała i Michała Błaszczyka – którzy tego dnia wystąpili w rolach wnikliwych sędziów – uczniowie pokonywali tor przeszkód. Zadania zawodników polegały na wykazaniu się tężyzną fizyczną i koordynacją ruchową. Uczniowie musieli także wykonywać ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe. Oceniana była poprawność i precyzja wykonanego zadania oraz czas pokonania całego toru. ,,Brzuszki”, ,,przewrót w przód na skrzyni”, ,,koperta”, ,,skok tygrysi”, ,,trzykrotny przeskok przez ławeczkę gimnastyczną obunóż” to nazwy ćwiczeń, z którymi mierzyli się zawodnicy. Najlepsze wyniki wśród dziewcząt  osiągnęły: Klaudia Orłowska – 23,60 s., Andżelika Kwaśniewska – 23,88s., Sylwia Podkowińska– 24,35 s. Wśród chłopców najlepsi okazali się: Jakub Orzoł – 23,55 s., Karol Patyk – 23,73 s. oraz Michał Piłat -23,73 s.

Nie mniejsze emocje przyniosły zmagania na ,,Policyjnym torze przeszkód”. Różni się on zasadniczo od tego ,,Sprawni jak żołnierze”. Przede wszystkim jest zgodny z wymaganiami stawianymi kandydatom podczas naboru do służby w policji. Tor więc został dokładnie przygotowany według określonego schematu. Obiegnięcie dwóch pachołków, przewroty w przód, w tył i w przód, przeniesienie manekina 5 metrów, skok przez płotki, rzut piłką lekarską, ,,brzuszki”, skok przez skrzynię i bieg wahadłowy to ciąg ćwiczeń, które musieli pokonać zawodnicy. Bezkonkurencyjni okazali się wśród chłopców, osiągając ten sam czas  1 minuta i 9 sekund: Radosław Kędziora, Jakub Orzoł, Patryk Kowalczyk oraz Mateusz Kołodziejczyk. Najlepsze wyniki w grupie dziewcząt osiągnęły: Andżelika Kwaśniewska – 1 min.17s., Klaudia Orłowska – 1 min. 19 s. oraz Sylwia Podkowińska – 1 min. 19 s.

Zwycięzcom a także wszystkim startującym w szkolnych eliminacjach w obu torach serdecznie gratulujemy sportowej formy oraz ducha walki.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content