Uczniowie na staż…

Udostępnij ten wpis

do straży
W lipcu 2014 roku najlepsi uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą brali udział w projekcie finansowanym przez Unię Europejską ,,Staż – klucz do rynku pracy”. Sześciu uczniów spośród dwunastu biorących udział w stażu miało możliwość odbywania go w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku. Stażyści mogli zapoznać się z wyposażeniem jednostki oraz z bliska przyjrzeć się pracy strażaków. W stażu w KPPS w Lipsku uczestniczyli: Damian Jakubowski, Mateusz Pakuła, Paulina Czeczot, Paulina Solecka, Klaudia Oświecińska i Adrianna Czerwonka.
Naszym zdaniem, możliwość pracy w komendzie straży to niesamowite przeżycie, niosące ze sobą nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale też doświadczenie, które na pewno okaże się przydatne w dalszym kształceniu. Chwile tam spędzone to doskonała nauka, dzięki której poznaliśmy zasady funkcjonowania KPPSP w Lipsku. W czasie odbywanego stażu zajmowałyśmy stanowisko pracownika ds. osobowych. Naszym zadaniem była archiwizacja dokumentów i porządkowanie akt. Brałyśmy również udział w różnych uroczystościach jak np. sadzenie ,,Dębu Wolności”. Możliwość odbywania stażu była nagrodą dla uczniów za osiągnięcie najwyższych wyników w nauce i wysoką frekwencję. Czujemy się wyróżnione, że doceniono naszą pracę i mogłyśmy wziąć udział w stażu. Teraz wiemy, że nauka jest skuteczną drogą do wielu sukcesów.

Klaudia Oświecińska kl. IIIb

Paulina Solecka kl. III b
i policji
W ubiegłym roku szkolnym do naszej szkoły wpłynął ciekawy projekt – ,,Staż – klucz do rynku pracy” współfinansowany ze środków UE. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a wziąć w nim mogli jedynie ci najlepsi, jako nagroda za osiągane wyniki w nauce. Przed rozpoczęciem projektu braliśmy udział w wielu ciekawych spotkaniach, szkoleniach oraz wyjazdach do Warszawy. Jako miejsca odbywania stażu uczniowie mieli do wyboru: Komendę Powiatową Policji w Lipsku, Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz Starostwo Powiatowe w Lipsku.
Staż w policji wybrali: Anna Ciosek, Paulina Kasperkiewicz i Karol Matuska. Każdy z nas trafił do innego wydziału: kryminalnego, prewencji oraz ,,drogówki”. Wszyscy otrzymaliśmy do realizacji ciekawe zadania, rozwijające nasze umiejętności i wzbogacające doświadczenie. W czasie pracy w razie trudności mogliśmy liczyć na pomoc policjantów i innych pracowników komendy. Wszyscy byli dla ans mili i życzliwi. Mogliśmy więc poznać działanie poszczególnych procedur jak np. pobieranie odcisków palców czy sposoby wykrywania środków odurzających. Sami również mieliśmy pobierane odciski palców. Choć staż trwał całe sześć tygodni i odbywał się w wakacje, to upłynął bardzo szybko. Warto dodać, że za staż każdy z nas otrzymał wynagrodzenie pieniężne, ale zdobyte doświadczenie oceniam jako bezcenne… 

Anna Ciosek kl.IIIa
Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content