Warto się uczyć, jak pomagać innym

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Od czterech już lat nasza szkoła współpracuje z WSEPiNM im. E. Lipińskiego w Kielcach. Dzięki temu uczniowie wyjeżdżają na ciekawe zajęcia prowadzone w budynku uczelni, a tamtejsi wykładowcy z kolei odwiedzają Solec. Wszystkie te działania mają służyć naszej młodzieży. Chcemy, by w ten sposób młodzi ludzie poszerzali swoją wiedzę, zdobywali nowe umiejętności i rozwijali zainteresowania. Uczniowie bardzo chętnie korzystają ze wszystkich oferowanych propozycji, dlatego też z zainteresowaniem przyjęli informację o kursie pomocy przedmedycznej. Został on zorganizowany dla klas drugich i trzecich ,,policyjnych” i ,,strażackich”. Młodzież ucząca się w klasach ,,mundurowych” jest świadoma, że  oba te zawody służą człowiekowi. Niesienie pomocy innym to główne zadania służb mundurowych. Wszyscy więc uczniowie odbyli zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez ratowników medycznych – wykładowców kieleckiej uczelni.
Pierwsza cześć kursu odbyła się w naszej szkole i trwała kilka godzin. Część druga będzie miała miejsce w WSEPiNM i zakończy się egzaminem. Wszyscy, którzy go zdadzą, wykazując się wiedzą teoretyczną i praktyczną w udzielaniu pomocy poszkodowanemu,  otrzymają stosowne zaświadczenia. W roku przyszłym taki kurs zostanie przeprowadzony dla uczniów uczących się obecnie w klasach pierwszych. Chcemy, by każdy kto ukończy naszą szkołę, zdobył też bezcenną umiejętność udzielenia pierwszej pomocy potrzebującemu człowiekowi.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Uwaga! Spotkanie Rodziców z wychowawcami klas 31 marca 2023 r. (piątek) o godzinie 16.00

Bez kategorii

XXIII edycja akcji “Góra Grosza”

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji “Góra Grosza”. Wrzucając monetę na “Górę Grosza “, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca,

Skip to content