Warto się uczyć, jak pomagać innym

Udostępnij ten wpis

Od czterech już lat nasza szkoła współpracuje z WSEPiNM im. E. Lipińskiego w Kielcach. Dzięki temu uczniowie wyjeżdżają na ciekawe zajęcia prowadzone w budynku uczelni, a tamtejsi wykładowcy z kolei odwiedzają Solec. Wszystkie te działania mają służyć naszej młodzieży. Chcemy, by w ten sposób młodzi ludzie poszerzali swoją wiedzę, zdobywali nowe umiejętności i rozwijali zainteresowania. Uczniowie bardzo chętnie korzystają ze wszystkich oferowanych propozycji, dlatego też z zainteresowaniem przyjęli informację o kursie pomocy przedmedycznej. Został on zorganizowany dla klas drugich i trzecich ,,policyjnych” i ,,strażackich”. Młodzież ucząca się w klasach ,,mundurowych” jest świadoma, że  oba te zawody służą człowiekowi. Niesienie pomocy innym to główne zadania służb mundurowych. Wszyscy więc uczniowie odbyli zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez ratowników medycznych – wykładowców kieleckiej uczelni.
Pierwsza cześć kursu odbyła się w naszej szkole i trwała kilka godzin. Część druga będzie miała miejsce w WSEPiNM i zakończy się egzaminem. Wszyscy, którzy go zdadzą, wykazując się wiedzą teoretyczną i praktyczną w udzielaniu pomocy poszkodowanemu,  otrzymają stosowne zaświadczenia. W roku przyszłym taki kurs zostanie przeprowadzony dla uczniów uczących się obecnie w klasach pierwszych. Chcemy, by każdy kto ukończy naszą szkołę, zdobył też bezcenną umiejętność udzielenia pierwszej pomocy potrzebującemu człowiekowi.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

MATURA 2024

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczęły się 7 maja, we wtorek. Pierwszego dnia zawsze sprawdzane są wiadomości i umiejętności z języka polskiego. Wszyscy zdający, czyli

Bez kategorii

Targi Polsecure w Kielcach

25 kwietnia uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą brali udział w Targach Polsecure w Kielcach. 142 wystawców z 13 krajów prezentowało wszystko

Skip to content