Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

20 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisła odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Impreza przebiegła pod hasłem ,,Bezpieczny Pierwszy Dzień Wiosny”. W tym roku dla gimnazjalistów został przygotowany bardzo ciekawy program. Realizacja zaplanowanego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu grona pedagogicznego, uczniów, a także Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku.  Zaproszenie do uczestnictwa w Dniu  Otwartym przyjęły szkoły z: Solca, Pawłowic, Bałtowa, Tarłowa, Krępy Kościelnej, Lipska, Chotczy oraz Jaworu Soleckiego. Gościliśmy  ponad  dwustu gimnazjalistów z klas trzecich, którzy przyjechali bliżej poznać soleckie liceum. Oficjalne rozpoczęcie ,,Bezpiecznego Pierwszego Dnia Wiosny” zaplanowane było na godzinę 10.00, jednak już od rana, na hali sportowej  młodzież uczestniczyła w rozgrywkach w piłkę siatkową i nożną.

Uczniom, którzy odwiedzili szkołę, została przedstawiona oferta edukacyjna ZSP w Solcu nad Wisłą na rok szkolny 2015/2016.  Bezpośrednio od licealistów  i nauczycieli mogli oni zasięgnąć informacji dotyczących nauki w liceum ogólnokształcącym, w klasach mundurowych, czy też dowiedzieć się więcej na temat prowadzonej przez nasza placówkę wymiany międzynarodowej ze szkołą w Kortrijk, z Belgii.
Goszczący w Solcu gimnazjaliści zostali zaskoczeni upozorowanym wybuchem bomby i ewakuacją.  Na dziedzińcu uczniowie starszych klas mundurowych zaprezentowali swoje umiejętności, udzielając rannym osobom pierwszej pomocy przedmedycznej.  Powyższe działania były poparte wiedzą, którą młodzież zdobywała podczas licznych szkoleń. Istotnym wydarzeniem w tym dniu było również uroczyste przyjęcie przez licealistów Dekalogu Ucznia Klasy Mundurowej.
Do udziału w Otwartym Dniu zaproszenie przyjęły współpracujące z liceum w Solcu uczelnie: Wyższa Szkoła Handlowa z Radomia i Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc. Młodzież zainteresowała się sposobami wykorzystania daktyloskopii w kryminalistyce, a także ćwiczeniami w składaniu i rozkładaniu broni palnej. Dużą grupę obserwatorów przyciągnął zorganizowany przez ratowników medycznych z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc profesjonalny pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczestników mógł  sprawdzić przyswojoną  wiedzę, ćwicząc na fantomie.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content