AKCJA „SZLACHETNA PACZKA”

Udostępnij ten wpis

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie gdybyście nie urodzili się w dobrej rodzinie? Gdybyście mieli problemy? Gdybyście byli chorzy i nie mieli dużo funduszy, a te, które macie wykorzystywali tylko na najpotrzebniejsze rzeczy? Pewnie dla większości z Was, ciężko byłoby nawet poruszyć wyobraźnię w takim stopniu. Jednakże wiele problemów zdarza się na świecie. Na szczęście jest wielu ludzi, którzy chcą takim osobom pomagać. Właśnie po to organizowana jest akcja „Szlachetna Paczka”.
Pewnie większość z Was już doskonale wie, co to jest. Jednakże nigdy nie można być zbyt pewnym? Dla tych, którzy nigdy o niej nie słyszeli – szybkie wprowadzenie. „Szlachetna Paczka” to akcja, w której nasza szkoła uczestniczy już od kilku lat. Akcja ta polega na pomocy rodzinom, które mają problemy, trudną sytuację i często ograniczone środki finansowe. Pewnie chcielibyście wiedzieć, jak ta pomoc wygląda. Jeżeli nie, to bardzo mi przykro, bo i tak mam zamiar Wam o tym opowiedzieć. A więc… Uczniowie poszczególnych klas gromadzą różnego typu przedmioty, które następnie są pakowane w paczki i zawożone do potrzebującej rodziny. A w naszym przypadku był to pan Stanisław ze swoją żoną Zofią. Ich 40-letnie małżeństwo przetrwało naprawdę wiele. Pan Stanisław musiał zrezygnować z pracy, by zaopiekować się żoną. Wydatki związane z leczeniem sprawiły, że pojawiły się znaczne problemy finansowe. Jednakże, jak już pisałam we wstępie, zdarzają się ludzie o dobrym sercu, którzy pragną pomagać! Uczniowie naszej szkoły świetnie sobie poradzili. Zebrali w krótkim czasie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy zaspakajające potrzeby rodziny. Paczek było tak dużo! Znajdowały się wszędzie, na łóżku, na stole, na podłodze. Rodzina czuła się poruszona podarunkami. Czy potrafimy sobie wyobrazić , jak wiele szczęścia mogą sprawić zwykłe firanki lub radio? W całej akcji chodzi o coś więcej niż tylko o gest lub upominki. To także wspólne dzielenie radości, wzruszeń a także sprawienie, by ktoś przeżył niezapomniane święta. Mogę stwierdzić, że święta tej rodziny były niezapomniane.

Natalia Madej
uczennica kl. IA

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content