AKCJA „SZLACHETNA PACZKA”

Udostępnij ten wpis

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie gdybyście nie urodzili się w dobrej rodzinie? Gdybyście mieli problemy? Gdybyście byli chorzy i nie mieli dużo funduszy, a te, które macie wykorzystywali tylko na najpotrzebniejsze rzeczy? Pewnie dla większości z Was, ciężko byłoby nawet poruszyć wyobraźnię w takim stopniu. Jednakże wiele problemów zdarza się na świecie. Na szczęście jest wielu ludzi, którzy chcą takim osobom pomagać. Właśnie po to organizowana jest akcja „Szlachetna Paczka”.
Pewnie większość z Was już doskonale wie, co to jest. Jednakże nigdy nie można być zbyt pewnym? Dla tych, którzy nigdy o niej nie słyszeli – szybkie wprowadzenie. „Szlachetna Paczka” to akcja, w której nasza szkoła uczestniczy już od kilku lat. Akcja ta polega na pomocy rodzinom, które mają problemy, trudną sytuację i często ograniczone środki finansowe. Pewnie chcielibyście wiedzieć, jak ta pomoc wygląda. Jeżeli nie, to bardzo mi przykro, bo i tak mam zamiar Wam o tym opowiedzieć. A więc… Uczniowie poszczególnych klas gromadzą różnego typu przedmioty, które następnie są pakowane w paczki i zawożone do potrzebującej rodziny. A w naszym przypadku był to pan Stanisław ze swoją żoną Zofią. Ich 40-letnie małżeństwo przetrwało naprawdę wiele. Pan Stanisław musiał zrezygnować z pracy, by zaopiekować się żoną. Wydatki związane z leczeniem sprawiły, że pojawiły się znaczne problemy finansowe. Jednakże, jak już pisałam we wstępie, zdarzają się ludzie o dobrym sercu, którzy pragną pomagać! Uczniowie naszej szkoły świetnie sobie poradzili. Zebrali w krótkim czasie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy zaspakajające potrzeby rodziny. Paczek było tak dużo! Znajdowały się wszędzie, na łóżku, na stole, na podłodze. Rodzina czuła się poruszona podarunkami. Czy potrafimy sobie wyobrazić , jak wiele szczęścia mogą sprawić zwykłe firanki lub radio? W całej akcji chodzi o coś więcej niż tylko o gest lub upominki. To także wspólne dzielenie radości, wzruszeń a także sprawienie, by ktoś przeżył niezapomniane święta. Mogę stwierdzić, że święta tej rodziny były niezapomniane.

Natalia Madej
uczennica kl. IA

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content