,,Gdy się Chrystus rodzi…”

Udostępnij ten wpis

Dla wielu z nas grudzień, pomimo chłodnej aury, jest wyjątkowo ciepłym miesiącem. Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszej Gwiazdki, spotkań w gronie najbliższych przy blasku świec i pachnącej choince. Tradycyjnie już ostatniego dnia przed przerwą świąteczną w naszym liceum odbywa się szkolna wigilia i wystawiane są jasełka. 21 grudnia, dzięki zaangażowaniu księdza Andrzeja Niewczasa i uzdolnionej artystycznie młodzieży obejrzeliśmy przedstawienie wprowadzające wszystkich w świąteczny nastrój. Katecheta przywitał zgromadzoną na sali widownię, uświadamiając zebranym, że Chrystus, który ponad dwa tysiące lat temu przyszedł na świat w Betlejem, teraz rodzi się w każdym z nas i nawołuje do okazywania drugiemu człowiekowi dobroci i miłości.Jasełka kojarzą się zazwyczaj z biblijną wersją narodzin Chrystusa oraz towarzyszącą temu atmosferą zadumy i wzniosłości. Tym razem jednak młodzież z ZSP w Solcu nad Wisłą przenosząc nas do odległych czasów, ukazała historię tego wielkiego wydarzenia we współczesnej oprawie. Na scenie splotły się losy postaci historycznych i tych ze świata współczesnego. Role Marii, Józefa oraz Anioła wprowadziły nieco powagi w przedstawienie, natomiast pojawienie się Trzech Króli walczących o pierwszeństwo z pasterzami i agentami ochrony, czy kreacje Heroda i sprzątaczki Jagny, wzbudzały uśmiech na twarzach widzów.Aktorzy grali z dużym zaangażowaniem, a ich trud został nagrodzony gromkimi brawami. Widowni spodobało się ukazanie Bożego Narodzenia w nieco humorystyczny sposób. Świąteczna scenografia, jak również pięknie odśpiewane kolędy przez utalentowane muzycznie uczennice, wprowadziły wszystkich w wigilijny nastrój.
Z okazji zbliżających się świąt płynące z serca życzenia w imieniu Samorządu Uczniowskiego przekazała Laura Plewińska. Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor podziękował zarówno księdzu, jak i młodzieży za wprowadzenie świątecznego nastroju poprzez przygotowanie jasełek i odśpiewanie kolęd. Pan Marcin Węgłowski życzył zebranym pracownikom szkoły, uczniom, aby nadchodzący czas upłynął w spokoju, szczęściu i miłości. Po zakończonym przedstawieniu nadszedł czas dzielenia się opłatkiem i składania świątecznych życzeń.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content