,,Bal na sto par” w ZSP w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

19 stycznia 2019 roku zapadnie w pamięci tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą na długie lata. Tego właśnie dnia, a właściwie wieczoru przeżyli oni pierwszy w życiu wspaniały bal – studniówkę. Opłacały się długie i mozolne przygotowania balowej sali, bo w sobotni wieczór punktualnie o godzinie 18. błyszczała ona feerią świateł, zachwycając zebranych gości. Studniówkę rozpoczęli, witając wszystkich zebranych organizatorzy balu, czyli przedstawiciele rodziców: pani Pałasz i pan Dybiec. Głos zabrali także bohaterowie wieczoru czyli trzecioklasiści. Natalia Mędrek oraz Dawid Świstak w pięknych słowach wyrazili wdzięczność swoim wychowawcom: p. Wandzie Tracz, p. Danielowi Machałowi, p. Andrzejowi Kańkowskiemu oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za przekazaną wiedzę, troskę i wychowanie. Dumny ze swych uczniów był tego dnia także dyrektor szkoły pan Marcin Węgłowski, który kierując swe słowa do trzecioklasistów życzył im wspaniałej zabawy do białego rana oraz wysokich wyników w czasie maturalnych egzaminów. Po tym jak padły znamienne słowa ,,poloneza czas zacząć” uczniowie zaprezentowali efekt swoich kilkutygodniowych ćwiczeń. Zachwycili pięknym tańcem, wyszukanymi figurami oraz perfekcją wykonania zarówno rodziców, nauczycieli jak i przybyłych gości. Ci nagrodzili efektowny taneczny popis gromkimi brawami. Słowa uznania oraz wiele ciepłych słów skierował do maturzystów Starosta powiatu lipskiego pan Sławomir Śmieciuch. Uczynił to w imieniu własnym oraz przybyłych na studniówkowy bal przedstawicieli władz samorządowych: p. Józefa Sosnowskiego, Przewodniczącego Rady powiatu oraz p. Wicestarosty Marii Węgrzeckiej. Do maturzystów zechciał także skierować swe słowa gospodarz Gminy w Solcu nad Wisłą p. Marek Szymczyk, życząc nie tylko wspaniałej zabawy tego wieczoru, ale także spełnienia marzeń w dorosłym już życiu.
Po części oficjalnej nastąpił czas wspaniałej zabawy. Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie wraz z zaproszonymi osobami towarzyszącymi stworzyli wspaniałą atmosferę, która zostanie zapamiętana już na zawsze.
Punktualnie o północy na salę został wniesiony wspaniały tort ufundowany dla maturzystów przez pana  Starostę S. Śmieciucha, za który uczniowie gorąco podziękowali. Tradycją naszej szkoły jest wspólnie tańczony o północy polonez przez zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców. W tym roku poprowadził go pan Starosta, w drugiej parze wraz z panią Wicestarostą szedł pan dyrektor Węgłowski. Trudno może uwierzyć, że choć nie odbyła się przed nim żadna próba, to nikt nie pomylił kroku i wszystkie figury udały się perfekcyjnie.
Tegoroczny wspaniały studniówkowy bal niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów i nauczycieli. Będzie jednym z piękniejszych przeżyć związanych z czasem spędzonym w soleckiej szkole średniej.

Katarzyna Sas –
nauczycielka ZSP w Solcu nad Wisłą

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content