Odwiedziliśmy stolicę

Udostępnij ten wpis

W dniu 20 lutego uczniowie klasy IIc i Ia wraz z wychowawczyniami Anetą Cieślak i Dorotą Urban oraz panią Katarzyna Sońtą wyjechali na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych. Uczniowie pod opieką przewodnika obejrzeli udostępnione pomieszczenia giełdy oraz film, który umożliwił zrozumienie giełdowych zawiłości.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej to druga atrakcja naszej wycieczki do stolicy. Po długim oczekiwaniu na wejście i dokładnej kontroli zostaliśmy wpuszczeni do gmachu Sejmu. Pani przewodnik opowiedziała nam historię tego miejsca, pokazała korytarze sejmowe oraz miniaturę ponad 5 ha terenu, na którym znajdują się obiekty przy Wiejskiej. Następnie udaliśmy się do sali obrad, gdzie zasiadając w ławach poselskich z zaciekawieniem przysłuchiwaliśmy się trwającym obradom. Zmęczeni zwiedzaniem udaliśmy się do kina Ciemna City na Sadybie, aby obejrzeć filmy „Miszmasz, czyli kogiel mogiel 3” i „Planeta singli 3”.
Zarówno GPW, jak i Sejm wywarł na naszej młodzieży duże wrażenie. Uczniowie odbyli w praktyce lekcję przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie, pogłębiając swoje wiadomości. Młodzieży bardzo podobały się również oglądane filmy. Pomimo zmęczenia w bardzo dobrych nastrojach, pełni wrażeń wróciliśmy do Solca.

Aneta Cieślak

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content