Odwiedziliśmy stolicę

Udostępnij ten wpis

W dniu 20 lutego uczniowie klasy IIc i Ia wraz z wychowawczyniami Anetą Cieślak i Dorotą Urban oraz panią Katarzyna Sońtą wyjechali na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych. Uczniowie pod opieką przewodnika obejrzeli udostępnione pomieszczenia giełdy oraz film, który umożliwił zrozumienie giełdowych zawiłości.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej to druga atrakcja naszej wycieczki do stolicy. Po długim oczekiwaniu na wejście i dokładnej kontroli zostaliśmy wpuszczeni do gmachu Sejmu. Pani przewodnik opowiedziała nam historię tego miejsca, pokazała korytarze sejmowe oraz miniaturę ponad 5 ha terenu, na którym znajdują się obiekty przy Wiejskiej. Następnie udaliśmy się do sali obrad, gdzie zasiadając w ławach poselskich z zaciekawieniem przysłuchiwaliśmy się trwającym obradom. Zmęczeni zwiedzaniem udaliśmy się do kina Ciemna City na Sadybie, aby obejrzeć filmy „Miszmasz, czyli kogiel mogiel 3” i „Planeta singli 3”.
Zarówno GPW, jak i Sejm wywarł na naszej młodzieży duże wrażenie. Uczniowie odbyli w praktyce lekcję przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie, pogłębiając swoje wiadomości. Młodzieży bardzo podobały się również oglądane filmy. Pomimo zmęczenia w bardzo dobrych nastrojach, pełni wrażeń wróciliśmy do Solca.

Aneta Cieślak

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content