Odwiedziliśmy stolicę

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W dniu 20 lutego uczniowie klasy IIc i Ia wraz z wychowawczyniami Anetą Cieślak i Dorotą Urban oraz panią Katarzyna Sońtą wyjechali na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych. Uczniowie pod opieką przewodnika obejrzeli udostępnione pomieszczenia giełdy oraz film, który umożliwił zrozumienie giełdowych zawiłości.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej to druga atrakcja naszej wycieczki do stolicy. Po długim oczekiwaniu na wejście i dokładnej kontroli zostaliśmy wpuszczeni do gmachu Sejmu. Pani przewodnik opowiedziała nam historię tego miejsca, pokazała korytarze sejmowe oraz miniaturę ponad 5 ha terenu, na którym znajdują się obiekty przy Wiejskiej. Następnie udaliśmy się do sali obrad, gdzie zasiadając w ławach poselskich z zaciekawieniem przysłuchiwaliśmy się trwającym obradom. Zmęczeni zwiedzaniem udaliśmy się do kina Ciemna City na Sadybie, aby obejrzeć filmy „Miszmasz, czyli kogiel mogiel 3” i „Planeta singli 3”.
Zarówno GPW, jak i Sejm wywarł na naszej młodzieży duże wrażenie. Uczniowie odbyli w praktyce lekcję przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie, pogłębiając swoje wiadomości. Młodzieży bardzo podobały się również oglądane filmy. Pomimo zmęczenia w bardzo dobrych nastrojach, pełni wrażeń wróciliśmy do Solca.

Aneta Cieślak

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content