Bal studniówkowy na sto dni przed maturą

Udostępnij ten wpis

Tygodnie przygotowań, dekorowanie sal, próby poloneza, poszukiwanie sukien i garniturów… a wszystko na ten jeden, wyjątkowy wieczór… 25 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą odbył się wielki bal trzecioklasistów – zapewne pierwszy tak ważny w życiu młodych ludzi.
Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się częścią oficjalną. Pani Marta Adach oraz pan Artur Puton, organizatorzy imprezy, jako gospodarze powitali zaproszonych gości. Imprezę zechcieli uświetnić swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: p. Józef Sosnowski, Przewodniczący Rady powiatu lipskiego, p. Sławomir Śmieciuch, Starosta powiatu lipskiego, pani Maria Węgrzecka, Wicestarosta powiatu lipskiego oraz p. Marek Szymczyk, Wójt Gminy w Solcu nad Wisłą. Przemawiający rodzice w ciepłych słowach wyrazili wdzięczność dyrektorowi szkoły, panu Marcinowi Węgłowskiemu, wychowawcom oraz Gronu Pedagogicznemu za lata trudu, które poświęcili na edukację młodzieży, za poświęcony im czas i wysiłek.
Głos zabrali także bohaterowie wieczoru czyli trzecioklasiści. Laura Plewińska, Maja Budzeń oraz Dawid Retmańczyk w pięknych słowach wyrazili wdzięczność swoim wychowawcom: p. Katarzynie Sas, p. Anecie Cieślak oraz p. Michałowi Błaszczykowi za cierpliwość, wyrozumiałość, przekazaną wiedzę i wspólnie spędzone trzy lata, zaś całemu Gronu Pedagogicznemu za przekazaną wiedzę, troskę i wychowanie.
Jako ostatni przemówił do uczestników balu studniówkowego dyrektor, pan Marcin Węgłowski. Pełne miłych słów wystąpienie zakończyło się znamiennym cytatem Poloneza czas zacząć! Uczniowie rozpoczęli swój bal uroczystym polonezem, który z gracją w pierwszej parze prowadził właśnie pan dyrektor. W roli prowadzących poloneza wspaniale spisali się też wychowawcy poszczególnych klas tak, że publiczność nagrodziła tancerzy gromkimi, zasłużonymi brawami. Zgodnie z wieloletnią tradycją studniówek w soleckim liceum dźwięki tego tradycyjnego tańca po raz kolejny rozbrzmiały o północy. Tym razem poloneza odtańczyli wspólnie nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice oraz chętnie dołączyli do niego po raz drugi tego wieczoru uczniowie.
Był też czas na wspólne zdjęcia, wspominanie miłych chwil spędzonych z rówieśnikami i wychowawcami oraz zabawę do białego rana. To dzięki temu, że ,,studniówki” od dziesięcioleci odbywają się w murach naszej 150 – letniej szkoły nabierają one wyjątkowego charakteru. Jesteśmy dumni z kultywowania  tradycji, która sprawia, że każdej studniówce towarzyszy niepowtarzalna atmosfera. Doceniają ją nie tylko uczniowie, ale również rodzice, którzy bardzo chętnie włączają się w zorganizowanie tej jedynej w swoim rodzaju uroczystości.
Bal ten niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów, zaproszonych gości, osób towarzyszących i nauczycieli. Na pewno będzie jednym z piękniejszych przeżyć związanych z czasem spędzonym w soleckiej szkole średniej.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content