JESTEM MISTRZEM ORTOGRAFII

Udostępnij ten wpis

6 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Został on przygotowany i przeprowadzony przez panie: Katarzynę Sas i Agnieszkę Siejko.
Celem zorganizowanego dyktanda było wzbudzenie zainteresowania młodzieży kulturą języka ojczystego oraz wykształcenie nawyku  poprawnego stosowania podstawowych zasad ortograficznych.
O tytuł Mistrza Ortografii rywalizowało szesnastu uczniów z następujących klas: Ia, Ib, Ic oraz IIIa. Licealiści, którzy zdecydowali się  uczestniczyć w dyktandzie, sprawdzili swoją wiedzą z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji.
Biorący udział w konkursie uczniowie są świadomi tego, że umiejętność zastosowania poprawnej pisowni, jak i związanych z nią zasad, przydaje się na co dzień i na pewno pozytywnie wpłynie na wynik egzaminu maturalnego.
Osobą, która wykazała się najlepszą znajomością reguł poprawnej pisowni, zdobywając tym samym tytuł  Mistrza Ortografii, była Agata Bargieł – uczennica klasy Ia. Drugie miejsce przypadło Annie Juszczyk z klasy IIIa, natomiast trzecia  była Dominika Walczyk również z klasy IIIa.

Zwycięzcom gratulujemy!

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content