JESTEM MISTRZEM ORTOGRAFII

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

6 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Został on przygotowany i przeprowadzony przez panie: Katarzynę Sas i Agnieszkę Siejko.
Celem zorganizowanego dyktanda było wzbudzenie zainteresowania młodzieży kulturą języka ojczystego oraz wykształcenie nawyku  poprawnego stosowania podstawowych zasad ortograficznych.
O tytuł Mistrza Ortografii rywalizowało szesnastu uczniów z następujących klas: Ia, Ib, Ic oraz IIIa. Licealiści, którzy zdecydowali się  uczestniczyć w dyktandzie, sprawdzili swoją wiedzą z zakresu polskiej ortografii i interpunkcji.
Biorący udział w konkursie uczniowie są świadomi tego, że umiejętność zastosowania poprawnej pisowni, jak i związanych z nią zasad, przydaje się na co dzień i na pewno pozytywnie wpłynie na wynik egzaminu maturalnego.
Osobą, która wykazała się najlepszą znajomością reguł poprawnej pisowni, zdobywając tym samym tytuł  Mistrza Ortografii, była Agata Bargieł – uczennica klasy Ia. Drugie miejsce przypadło Annie Juszczyk z klasy IIIa, natomiast trzecia  była Dominika Walczyk również z klasy IIIa.

Zwycięzcom gratulujemy!

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Uwaga! Spotkanie Rodziców z wychowawcami klas 31 marca 2023 r. (piątek) o godzinie 16.00

Bez kategorii

XXIII edycja akcji “Góra Grosza”

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji “Góra Grosza”. Wrzucając monetę na “Górę Grosza “, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca,

Skip to content