Młodzież na wystawie „Prywaciarze …”

Udostępnij ten wpis

W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły obejrzeli wystawę „Prywaciarze- początki polskiej przedsiębiorczości”. Została ona zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nada Wisłą we współpracy z Akademią Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacji dr Bogusława Federa.
Na ekspozycję składały się archiwalne fotografie i dokumenty, które przedstawiały konkretne historie oraz ludzi wykonujących różne zawody. Wystawa składała się z ponad dwudziestu plansz, na których można było zobaczyć między innymi rzemieślników ze swoimi wyrobami albo kupców na tle małych sklepów czy straganów. Ekspozycje uzupełniały autentyczne przedmioty z lat PRL, np. maszynka do nabijania wkładów długopisowych, milicyjny hełm czy forma do robienia landrynek. Gminny Ośrodek Kultury przygotował również wystawę ubiorów i tkanin z lat PRL, wśród których królował bistor.

Uczniowie ZSP w Solcu nad Wisłą

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content