Młodzież na wystawie „Prywaciarze …”

Udostępnij ten wpis

W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły obejrzeli wystawę „Prywaciarze- początki polskiej przedsiębiorczości”. Została ona zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Solcu nada Wisłą we współpracy z Akademią Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacji dr Bogusława Federa.
Na ekspozycję składały się archiwalne fotografie i dokumenty, które przedstawiały konkretne historie oraz ludzi wykonujących różne zawody. Wystawa składała się z ponad dwudziestu plansz, na których można było zobaczyć między innymi rzemieślników ze swoimi wyrobami albo kupców na tle małych sklepów czy straganów. Ekspozycje uzupełniały autentyczne przedmioty z lat PRL, np. maszynka do nabijania wkładów długopisowych, milicyjny hełm czy forma do robienia landrynek. Gminny Ośrodek Kultury przygotował również wystawę ubiorów i tkanin z lat PRL, wśród których królował bistor.

Uczniowie ZSP w Solcu nad Wisłą

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content