,,Nałogi – droga donikąd”

Udostępnij ten wpis

Pod takim tytułem odbył się 12 lutego koncert dla uczniów naszej szkoły. Ze swoim programem profilaktycznym wystąpił muzyk, kompozytor i autor tekstów – Jacek Dewódzki. Obecnie jest liderem formacji Revolucja, której gitarzysta Andrzej Paprot towarzyszył mu podczas występu. Dewódzki został wokalistą zespołu Dżem tuż po śmierci Ryszarda Riedla i występował w zespole przez 7 lat. Głównym celem spotkania było przeciwdziałanie zagrożeniom, jakimi są narkotyki, dopalacze czy alkohol. Występ muzyczny z piosenkami kultowego zespołu w wykonaniu byłego charyzmatycznego wokalisty był dla słuchaczy wspaniałym przeżyciem. Muzyka ,,na żywo” ze świetnymi gitarowymi partiami solowymi podobała się uczniom i nauczycielom. Słowa solisty  kierowane do młodych odbiorców o szkodliwości dopalaczy miały za zadanie skłonić  ich do myślenia. Najważniejszy przekaz spotkania to ten, że każdy młody człowiek powinien się rozwijać, kształcić, myśleć samodzielnie i krytycznie tak, by móc oprzeć się wszelkiej prowadzącej do zguby manipulacji. Sztuką, której należy się także uczyć jest mądre korzystanie  z wolności, cenienie zdrowia i życia swojego i innych. Dopalacze to droga donikąd, aby im nie ulegać młodzi ludzie powinni znaleźć swoją pasję – dla solisty była nią muzyka. Ekspresywny przekaz kierowany do uczniów, wypowiedziany bezpośrednim młodzieżowym językiem trafił – w opinii odbiorców – do ich świadomości. Można rzec, że koncert ten połączył ,,dwa w jednym” – dostarczył dobrej zabawy i skłonił do chwili refleksji nad tym, czy dokonywane wybory pod wpływem chwili czy kolegów  są zawsze słuszne.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content