,,Nałogi – droga donikąd”

Udostępnij ten wpis

Pod takim tytułem odbył się 12 lutego koncert dla uczniów naszej szkoły. Ze swoim programem profilaktycznym wystąpił muzyk, kompozytor i autor tekstów – Jacek Dewódzki. Obecnie jest liderem formacji Revolucja, której gitarzysta Andrzej Paprot towarzyszył mu podczas występu. Dewódzki został wokalistą zespołu Dżem tuż po śmierci Ryszarda Riedla i występował w zespole przez 7 lat. Głównym celem spotkania było przeciwdziałanie zagrożeniom, jakimi są narkotyki, dopalacze czy alkohol. Występ muzyczny z piosenkami kultowego zespołu w wykonaniu byłego charyzmatycznego wokalisty był dla słuchaczy wspaniałym przeżyciem. Muzyka ,,na żywo” ze świetnymi gitarowymi partiami solowymi podobała się uczniom i nauczycielom. Słowa solisty  kierowane do młodych odbiorców o szkodliwości dopalaczy miały za zadanie skłonić  ich do myślenia. Najważniejszy przekaz spotkania to ten, że każdy młody człowiek powinien się rozwijać, kształcić, myśleć samodzielnie i krytycznie tak, by móc oprzeć się wszelkiej prowadzącej do zguby manipulacji. Sztuką, której należy się także uczyć jest mądre korzystanie  z wolności, cenienie zdrowia i życia swojego i innych. Dopalacze to droga donikąd, aby im nie ulegać młodzi ludzie powinni znaleźć swoją pasję – dla solisty była nią muzyka. Ekspresywny przekaz kierowany do uczniów, wypowiedziany bezpośrednim młodzieżowym językiem trafił – w opinii odbiorców – do ich świadomości. Można rzec, że koncert ten połączył ,,dwa w jednym” – dostarczył dobrej zabawy i skłonił do chwili refleksji nad tym, czy dokonywane wybory pod wpływem chwili czy kolegów  są zawsze słuszne.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content