,,Nałogi – droga donikąd”

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pod takim tytułem odbył się 12 lutego koncert dla uczniów naszej szkoły. Ze swoim programem profilaktycznym wystąpił muzyk, kompozytor i autor tekstów – Jacek Dewódzki. Obecnie jest liderem formacji Revolucja, której gitarzysta Andrzej Paprot towarzyszył mu podczas występu. Dewódzki został wokalistą zespołu Dżem tuż po śmierci Ryszarda Riedla i występował w zespole przez 7 lat. Głównym celem spotkania było przeciwdziałanie zagrożeniom, jakimi są narkotyki, dopalacze czy alkohol. Występ muzyczny z piosenkami kultowego zespołu w wykonaniu byłego charyzmatycznego wokalisty był dla słuchaczy wspaniałym przeżyciem. Muzyka ,,na żywo” ze świetnymi gitarowymi partiami solowymi podobała się uczniom i nauczycielom. Słowa solisty  kierowane do młodych odbiorców o szkodliwości dopalaczy miały za zadanie skłonić  ich do myślenia. Najważniejszy przekaz spotkania to ten, że każdy młody człowiek powinien się rozwijać, kształcić, myśleć samodzielnie i krytycznie tak, by móc oprzeć się wszelkiej prowadzącej do zguby manipulacji. Sztuką, której należy się także uczyć jest mądre korzystanie  z wolności, cenienie zdrowia i życia swojego i innych. Dopalacze to droga donikąd, aby im nie ulegać młodzi ludzie powinni znaleźć swoją pasję – dla solisty była nią muzyka. Ekspresywny przekaz kierowany do uczniów, wypowiedziany bezpośrednim młodzieżowym językiem trafił – w opinii odbiorców – do ich świadomości. Można rzec, że koncert ten połączył ,,dwa w jednym” – dostarczył dobrej zabawy i skłonił do chwili refleksji nad tym, czy dokonywane wybory pod wpływem chwili czy kolegów  są zawsze słuszne.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content