W ,,Kinie za rogiem” zgodnie z umową

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kiedy uczniowie klasy Ia i Ic przed Świętami Bożego Narodzenia zwiedzili Gminny Ośrodek Kultury  w Solcu, gdzie działa ,,Kino za rogiem” zgodnie stwierdzili, że na pewno skorzystają z proponowanego w nim repertuaru filmowego. Po feriach więc młodzież wróciła do tematu i obie klasy w wyniku głosowania zdecydowały, że obejrzą film pt. ,,Ostatnia rodzina” w reż. Jana P. Matuszyńskiego. Film opowiada poruszające losy rodziny Beksińskich. Jego akcja rozgrywa się na przestrzeni 28. lat, zaś fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich. „Ostatnia rodzina” pozwala widzowi wejść do środka czyjegoś życia, zobaczyć je w całej grozie, cierpieniu, absurdzie, a równocześnie przekonać się, że jest wypełnione twórczością, pracą i miłością. Świadomy wybór filmu poruszającego te  trudne egzystencjalne problemy spowodował, że przez dwie godziny w kinowej sali nie było słychać nawet szeptów, chociaż znajdowało się w niej ponad 30. uczniów. ,,Film wciąga widza do wnętrza domu Beksińskich – i zaskakuje” – można przeczytać w jednej z recenzji. Tak było i z naszymi uczniami. Dzieląc się z wychowawczyniami: Katarzyną Sas i Anetą Cieślak wrażeniami po jego obejrzeniu zwracali uwagę na ogromną akceptację, z jaką odnoszą się do siebie Beksińscy. Akceptację, wynikającą z prawdziwej miłości, a odnoszącą się do ekscentryzmu, starości, przemijania czy śmierci. Warto proponować młodym ludziom ambitny, poruszający poważną, mądrą tematykę repertuar filmowy. Kształtowanie ich gustów estetycznych jest tak samo ważnym zadaniem wychowawczym jak przekazywanie wiedzy.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content