NOMINACJA ,,MUNDUROWYCH” TRZECIOKLASISTÓW

Udostępnij ten wpis

Już od kilku lat do kalendarza imprez odbywających się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą wpisała się wyjątkowa uroczystość, jaką jest Nominacja klas mundurowych.
Dzień 23 kwietnia 2015 rokuna długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów jako szczególna data. Po trzech latach wytrwałej nauki otrzymali oni Certyfikaty ukończenia innowacyjnych przedmiotów: Prewencja Policji i Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Dla podkreślenia wagi tego wydarzenia na uroczystość zostali zaproszeni goście: inspektor Jarosław Binięda – zastępca Komendanta  Powiatowego Policji w Lipsku, brygadier Jarosław Bajor oraz zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku – pan Mirosław Wojtas.Podniosłym momentem poprzedzającym  rozdanie Dyplomów było przekazanie młodszym kolegom Dekalogu ucznia klasy mundurowej.
W tym  dniu szczególnie zaangażowani i jednocześnie bardzo przejęcibyli uczniowie klas trzecich. Jednak wyjątkowo przyjazna atmosfera panująca podczas nominacji, sprawiła, że licealiści, mimo towarzyszącego im stresu, wzorowo zaprezentowali się, maszerując przez szkolny dziedziniec.
Uroczystość zakończył pan Dyrektor Marcin Węgłowski,  który życzył nominowanym uczniom, aby przyswojona w soleckim liceum wiedza i nabyte umiejętności pomogły im w zdobyciu wymarzonego zawodu .

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content