Historyczny sukces

Udostępnij ten wpis

16 kwietnia 2015 roku reprezentujący naszą szkołę uczeń klasy I, Jakub Rychter wziął udział w etapie wojewódzkim VIII Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy”.
Zawody odbyły się w Gmachu Głównym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie i składały się z dwóch etapów: testu pisemnego i samo-dzielnej prezentacji pracy (którą oczywiście wcześniej trzeba było napisać).Jakub znalazł się tam w doborowym towarzystwie – był jednym z 37 uczniów zakwalifikowanych z rejonów: Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa Miasto, Warszawa Okolice.
Wynik , jaki osiągnął jest jego życiowym sukcesem – X miejsce. Nie dał mu on co prawda przepustki do finału, ale na to jest jeszcze czas- może w przyszłym roku? Należy podkreślić szczególnie wysoko ocenioną przez Komisję  Egzaminacyjną prezentację pracy, z której uczeń  uzyskał 120 pkt ( 100%).
Sukces Jakuba nie jest dziełem przypadku, ale wytężonej, wieloletniej pracy i zainteresowania historią. Już w gimnazjum brał on udział w konkursach historycznych, uczestniczył w zajęciach koła historycznego. Teraz zdobyta wcześniej wiedza i doświadczenie zaprocentowało w postaci zakwalifikowania do etapu wojewódzkiego (wcześniej nie udało się to uczestniczącym w poprzednich edycjach olimpiady uczniom) i zajęcia wspomnianego X miejsca. Pozostaje tylko pogratulować Jakubowi sukcesu i życzyć dalszej wytrwałości w zgłębianiu wiedzy historycznej , a w przyszłym roku awansu do zawodów finałowych.

      Andrzej Kańkowski

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content