Historyczny sukces

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

16 kwietnia 2015 roku reprezentujący naszą szkołę uczeń klasy I, Jakub Rychter wziął udział w etapie wojewódzkim VIII Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy”.
Zawody odbyły się w Gmachu Głównym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie i składały się z dwóch etapów: testu pisemnego i samo-dzielnej prezentacji pracy (którą oczywiście wcześniej trzeba było napisać).Jakub znalazł się tam w doborowym towarzystwie – był jednym z 37 uczniów zakwalifikowanych z rejonów: Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Warszawa Miasto, Warszawa Okolice.
Wynik , jaki osiągnął jest jego życiowym sukcesem – X miejsce. Nie dał mu on co prawda przepustki do finału, ale na to jest jeszcze czas- może w przyszłym roku? Należy podkreślić szczególnie wysoko ocenioną przez Komisję  Egzaminacyjną prezentację pracy, z której uczeń  uzyskał 120 pkt ( 100%).
Sukces Jakuba nie jest dziełem przypadku, ale wytężonej, wieloletniej pracy i zainteresowania historią. Już w gimnazjum brał on udział w konkursach historycznych, uczestniczył w zajęciach koła historycznego. Teraz zdobyta wcześniej wiedza i doświadczenie zaprocentowało w postaci zakwalifikowania do etapu wojewódzkiego (wcześniej nie udało się to uczestniczącym w poprzednich edycjach olimpiady uczniom) i zajęcia wspomnianego X miejsca. Pozostaje tylko pogratulować Jakubowi sukcesu i życzyć dalszej wytrwałości w zgłębianiu wiedzy historycznej , a w przyszłym roku awansu do zawodów finałowych.

      Andrzej Kańkowski

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content