NOMINACJA UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

Udostępnij ten wpis

        W dniu 28 kwietnia o godzinie 10. 00 na szkolnym placu przy – jak zwykle – pięknej, słonecznej pogodzie miała miejsce podniosła uroczystość Nominacji uczniów klas czwartych mundurowych, kończących naukę w naszej szkole. Jest to wydarzenie bez precedensu, z bogatą oprawą, przy udziale władz i licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się w tym roku: ks. dr Krzysztof Maj, pan Sławomir Śmieciuch, Starosta powiatu lipskiego, mł. insp. Witold Krawczyk, Komendant Powiatowy Policji w Lipsku, mł. bryg. Paweł Niewczas, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły pan Marcin Węgłowski, kierując swoje słowa do maturzystów. Wręczenia Certyfikatów potwierdzających naukę w klasach mundurowych dokonał również dyrektor szkoły, a gratulacje młodzieży złożyli zaproszeni goście. W dalszej części spotkania pełni powagi, ale też wyraźnie wzruszeni czwartoklasiści przekazali młodszym kolegom Dekalog ucznia szkoły średniej w Solcu nad Wisłą, kontynuując w ten sposób zainicjowaną przez dyrektora M. Węgłowskiego kilka lat wcześniej tradycję. W imieniu uczniów opuszczających mury szkoły głos zabrał Mateusz Wójcik przekazujący Dekalog.  Trzecioklasiści z dumą i świadomie go przyjęli, o czym poinformowała wszystkich przemawiająca Magdalena Gałek, uczennica  klasy III b. Nominacja jest wydarzeniem podsumowującym czteroletni cykl szkolenia specjalistycznego uczniów klas mundurowych: policyjnych i wojskowych. Certyfikaty, które otrzymują nasi absolwenci są dla nich ważnym dokumentem ułatwiającym ubieganie się o przyjęcie do pracy w służbach mundurowych, ponieważ na ich podstawie otrzymują oni dodatkowe punkty podczas rekrutacji. Z wieloletniego doświadczenia i informacji docierających do szkoły wiemy, że nasi absolwenci po odbyciu szkolenia w naszej placówce są rzeczywiście bardzo dobrze przygotowani do pracy w Policji czy wojsku. Uroczystość Nominacji to ważny element w życiu naszej szkoły, trwale wpisujący się w jej misję i tradycje. Ceremonia, oprawa, przebieg i treść całej tegorocznej imprezy wywarły bardzo duże pozytywne wrażenie na uczniach, nauczycielach i przybyłych gościach, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali wagę tego wydarzenia i gratulowali naszym absolwentom wspaniałej postawy i zaangażowania. Na pewno piękne i wzruszające chwile dzisiejszej Nominacji zostaną w pamięci abiturientów i wszystkich uczestniczących w spotkaniu.

Wszystkim abiturientom gratulujemy uzyskania Certyfikatów ucznia klasy mundurowej i życzymy realizacji życiowych planów i zamierzeń

Katarzyna Sas

 
Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content