Pierwsza próba przed majowym finałem
– matura próbna z Operonem

Udostępnij ten wpis

W ciągu czterech kolejnych dni, od 21. do 24. listopada uczniowie klas czwartych sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w czasie matury próbnej z wydawnictwem Operon. Już po raz kolejny szkoła przystąpiła do tej formy przygotowania do majowych egzaminów. Matura próbna odbywała się z zachowaniem procedur obowiązujących w maju. Chodzi bowiem nie tylko o dokonanie diagnozy stanu wiedzy uczniów, ale także nauczenie ich właściwych zachowań, zgodnych z obowiązującymi na maturze zasadami. W pierwszym dniu matury, we wtorek piszący zmagali się z językiem polskim. Na rozwiązanie testu ,,Język polski w użyciu”, ,,Testu historycznoliterackiego” oraz napisanie wypowiedzi argumentacyjnej uczniowie mieli cztery pełne godziny zegarowe. Tematu z ,,Lalki” Prusa w tym roku nie było… W drugim dniu matury uczniowie mierzyli się  z zadaniami z matematyki, zaś w trzecim, we czwartek sprawdzą swoją znajomość języków obcych. W piątek każdy ze zdających będzie miał możliwość rozwiązywania arkusza z przedmiotu dodatkowego zdawanego na poziomie rozszerzonym. Najczęściej wybierane w tym roku przedmioty to: biologia, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia i matematyka.

Maturzystom życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników!

Katarzyna Sas

 
Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content