Piknik mundurowy

Udostępnij ten wpis

22 maja w ZSP w Solcu nad Wisłą po raz drugi odbył się piknik mundurowy.
W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowała się  między innymi Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku. Strażacy zaprezentowali możliwości profesjonalnego sprzętu podczas upozorowanej akcji gaśniczej.
Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się również stoiska przygotowane przez Związek Strzelecki ,,Strzelec” i Komendę Powiatową Policji w Lipsku.
Zebrani uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami broni, a także z nowoczesnym wyposażeniem Oddziałów Prewencji Policji.
Ciekawym dla licealistów punktem programu był przygotowany przez ratowników z Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim  pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Tegoroczna impreza przebiegła w miłej atmosferze i zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content