Spacer ulicami Warszawy

Udostępnij ten wpis

20 maja 2015 roku uczniowie klas Ib i Ic  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy – miasta wciąż na nowo odkrywanego. Zwiedzającym stolicę uczniom towarzyszyła przewodniczka, która w czasie spaceru uliczkami Starego Miasta opowiadała młodzieży o historii, zabytkach Warszawy, a także o ważnych dla tego miasta Polakach. Licealiści zwiedzili również miejsca upamiętniające bohaterów poległych w walce o wolność ojczyzny.
Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie, w których na szczególną uwagę zasługuje pomnik wielkiego pianisty – Fryderyka Chopina, a także Teatr na Wyspie. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom wśród pięknej zieleni, zabytkowych budowli i dumnie prezentujących się, wielobarwnych pawi.
Warszawa kojarzy się nie tylko z bogatą historią, ale również z  nowoczesną stolicą europejską. Dlatego też miejscem, które wywarło na młodzieży szczególne wrażenie był Stadion Narodowy. Ten ogromny obiekt sportowy spodobał się nie tylko fanom piłki nożnej.
Punktem kończącym pobyt licealistów w Warszawie był seans filmowy w Cinema City.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i deszczowej pogody, wszystkim dopisywał humor. Udzielający się uczestnikom wycieczki pogodny nastrój był dowodem na to, że warto brać udział we wspólnych  wyjazdach integrujących grupę. Kilka godzin to zbyt mało czasu, by poznać uroki Warszawy. Być może będą tacy, którzy powrócą tu, by kontynuować spacer ulicami tego pięknego miasta.

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content