Ślubowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

Ślubowanie  uczniów klas pierwszych jest jedną z ważniejszych uroczystości szkolnych. To wyjątkowe wydarzenie przez wiele lat pozostaje w pamięci uczniów, ich rodziców i wychowawców. 13 października 2021 r. nowi pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą stali się pełnoprawnymi uczniami  soleckiego liceum.
Uroczystość rozpoczęła się  hymnem narodowym i podniosłym wciągnięciem flagi państwowej na maszt. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, pan Marcin Węgłowski, który powitał przybyłych gości. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciel  jednostki patronackiej 1. Batalionu  Drogowo – Mostowego w Dęblinie, pan sierżant Mariusz Nowak, Starosta Powiatu Lipskiego, pan Sławomir Śmieciuch, Urzędujący Członek Zarządu, pan Zbigniew Ostrach. Przedstawicielami lokalnych służb mundurowych  byli: brygadier Łukasz Maciejewski i podkomisarz Tomasz Bąk.
Pan Dyrektor w sposób szczególny powitał kolejny rocznik uczniów,  którzy w murach tej szkoły postanowili rozpocząć nowy etap kształcenia, czyniąc tym samym ważny  krok ku dorosłości. Gospodarz szkoły zapewnił młodzież, że warto dążyć do wszechstronnego rozwoju, by w przyszłości stać się  odpowiedzialnym obywatelem  Rzeczypospolitej  Polskiej i dokonywać dobrych  życiowych  wyborów.
Pan dyrektor, Marcin Węgłowski podkreślił jednocześnie jak ważne jest wykształcenie i zdobywanie kolejnych umiejętności, które pomogą młodym ludziom   w realizacji przyszłych planów zawodowych.
W dalszej części ceremonii odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar Zespołu Szkół   w Solcu nad Wisłą. Zaszczytu tego dostąpili uczniowie: Oliwia Bębenek, Magda Malarska,  Julia Rychter, Jakub Mróz, Igor Czerwiec oraz Mateusz Gumiński.
Pierwszoklasiści z powaga i dumą powtarzali słowa przysięgi odczytane przez Mateusza Wójcika, przedstawiciela klasy trzeciej. Moment ten był szczególny dla uczniów rozpoczynających naukę w soleckiej szkole średniej, ponieważ w symboliczny sposób zostali oni włączeni do grona licealistów  Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą. Stali się uczniami świadomymi swoich praw i obowiązków, uczniami, którzy zobowiązali się godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię.
Wydarzenie  to było również okazją do życzeń  skierowanych w stronę pierwszoklasistów.
W imieniu starszych licealistów gratulacje ślubującym koleżankom i kolegom złożyła Martyna Gontkiewicz, życząc nowicjuszom licznych sukcesów i realizacji życiowych planów. Natomiast  uczennica klasy pierwszej, Wiktoria Chyła podziękowała zarówno wychowawczyniom, nauczycielom, jak i starszym uczniom za miłe przyjęcie, wyrozumiałość  i okazane wsparcie.
Podczas uroczystości głos zabrał również Starosta Powiatu Lipskiego, pan Sławomir Śmieciuch, gratulując nowym uczniom dokonania  dobrego wyboru szkoły oraz życząc wielu sukcesów i realizacji młodzieńczych planów.  W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej przedstawiciel władz powiatu skierował również słowa podziękowania w stronę nauczycieli. Pan Sławomir Śmieciuch podkreśli jak ważną misję  ma do spełnienia Grono Pedagogiczne wychowujące młodych ludzi, którzy w przyszłości będą odpowiedzialni za przyszły kształt Ojczyzny.
Podczas uroczystości  nagrodzeni zostali uczniowie pierwszych szkolnych zawodów strzeleckich. Wśród dziewcząt wyróżniła  się Kornelia Chmielnicka, a spośród chłopców najlepsze wyniki osiągnął Kacper Wicha.
Wzniosła uroczystość ślubowania zakończyła się pokazem artystycznym  mażoretek przygotowanym przez  Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Zwolenia.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content