Ślubowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Udostępnij ten wpis

Ślubowanie  uczniów klas pierwszych jest jedną z ważniejszych uroczystości szkolnych. To wyjątkowe wydarzenie przez wiele lat pozostaje w pamięci uczniów, ich rodziców i wychowawców. 13 października 2021 r. nowi pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą stali się pełnoprawnymi uczniami  soleckiego liceum.
Uroczystość rozpoczęła się  hymnem narodowym i podniosłym wciągnięciem flagi państwowej na maszt. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, pan Marcin Węgłowski, który powitał przybyłych gości. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciel  jednostki patronackiej 1. Batalionu  Drogowo – Mostowego w Dęblinie, pan sierżant Mariusz Nowak, Starosta Powiatu Lipskiego, pan Sławomir Śmieciuch, Urzędujący Członek Zarządu, pan Zbigniew Ostrach. Przedstawicielami lokalnych służb mundurowych  byli: brygadier Łukasz Maciejewski i podkomisarz Tomasz Bąk.
Pan Dyrektor w sposób szczególny powitał kolejny rocznik uczniów,  którzy w murach tej szkoły postanowili rozpocząć nowy etap kształcenia, czyniąc tym samym ważny  krok ku dorosłości. Gospodarz szkoły zapewnił młodzież, że warto dążyć do wszechstronnego rozwoju, by w przyszłości stać się  odpowiedzialnym obywatelem  Rzeczypospolitej  Polskiej i dokonywać dobrych  życiowych  wyborów.
Pan dyrektor, Marcin Węgłowski podkreślił jednocześnie jak ważne jest wykształcenie i zdobywanie kolejnych umiejętności, które pomogą młodym ludziom   w realizacji przyszłych planów zawodowych.
W dalszej części ceremonii odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar Zespołu Szkół   w Solcu nad Wisłą. Zaszczytu tego dostąpili uczniowie: Oliwia Bębenek, Magda Malarska,  Julia Rychter, Jakub Mróz, Igor Czerwiec oraz Mateusz Gumiński.
Pierwszoklasiści z powaga i dumą powtarzali słowa przysięgi odczytane przez Mateusza Wójcika, przedstawiciela klasy trzeciej. Moment ten był szczególny dla uczniów rozpoczynających naukę w soleckiej szkole średniej, ponieważ w symboliczny sposób zostali oni włączeni do grona licealistów  Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą. Stali się uczniami świadomymi swoich praw i obowiązków, uczniami, którzy zobowiązali się godnie reprezentować szkołę i dbać o jej dobre imię.
Wydarzenie  to było również okazją do życzeń  skierowanych w stronę pierwszoklasistów.
W imieniu starszych licealistów gratulacje ślubującym koleżankom i kolegom złożyła Martyna Gontkiewicz, życząc nowicjuszom licznych sukcesów i realizacji życiowych planów. Natomiast  uczennica klasy pierwszej, Wiktoria Chyła podziękowała zarówno wychowawczyniom, nauczycielom, jak i starszym uczniom za miłe przyjęcie, wyrozumiałość  i okazane wsparcie.
Podczas uroczystości głos zabrał również Starosta Powiatu Lipskiego, pan Sławomir Śmieciuch, gratulując nowym uczniom dokonania  dobrego wyboru szkoły oraz życząc wielu sukcesów i realizacji młodzieńczych planów.  W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej przedstawiciel władz powiatu skierował również słowa podziękowania w stronę nauczycieli. Pan Sławomir Śmieciuch podkreśli jak ważną misję  ma do spełnienia Grono Pedagogiczne wychowujące młodych ludzi, którzy w przyszłości będą odpowiedzialni za przyszły kształt Ojczyzny.
Podczas uroczystości  nagrodzeni zostali uczniowie pierwszych szkolnych zawodów strzeleckich. Wśród dziewcząt wyróżniła  się Kornelia Chmielnicka, a spośród chłopców najlepsze wyniki osiągnął Kacper Wicha.
Wzniosła uroczystość ślubowania zakończyła się pokazem artystycznym  mażoretek przygotowanym przez  Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Zwolenia.

Agnieszka Siejko

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content