Szkolny Konkurs Historyczny 2022 rozstrzygnięty

Udostępnij ten wpis

Kolejna, dwunasta  już edycja Szkolnego Konkursu Historycznego „Walki Polaków o niepodległość w latach 1794-1918″ odbyła się w tym roku w dość nietypowym terminie. Tak zwane obiektywne przyczyny utrudniły i w rezultacie skutecznie uniemożliwiły organizację Konkursu w listopadzie. Udało się to natomiast w grudniu, w atmosferze trochę już świątecznej. Uczestnicy, podobnie jak w ubiegłych edycjach zmierzyli się z testem dotyczącym ważnych wydarzeń, postaci związanych z walkami Polaków o niepodległość. Część zadań była ilustrowana rycinami, wyświetlanymi na ekranie rzutnika. Z konkursowymi pytaniami najlepiej poradził sobie (podobnie zresztą jak i w ubiegłym roku) uczeń klasy III A, Jakub Rutkowski. Kolejne miejsca zajęły: Kamila Kawenka (III B) i Amelia Puchniarz (III A). Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału za rok.

 

nauczyciele historii Hanna Kańkowska, Andrzej Kańkowski

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content