Szkolny Konkurs Historyczny 2022 rozstrzygnięty

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kolejna, dwunasta  już edycja Szkolnego Konkursu Historycznego „Walki Polaków o niepodległość w latach 1794-1918″ odbyła się w tym roku w dość nietypowym terminie. Tak zwane obiektywne przyczyny utrudniły i w rezultacie skutecznie uniemożliwiły organizację Konkursu w listopadzie. Udało się to natomiast w grudniu, w atmosferze trochę już świątecznej. Uczestnicy, podobnie jak w ubiegłych edycjach zmierzyli się z testem dotyczącym ważnych wydarzeń, postaci związanych z walkami Polaków o niepodległość. Część zadań była ilustrowana rycinami, wyświetlanymi na ekranie rzutnika. Z konkursowymi pytaniami najlepiej poradził sobie (podobnie zresztą jak i w ubiegłym roku) uczeń klasy III A, Jakub Rutkowski. Kolejne miejsca zajęły: Kamila Kawenka (III B) i Amelia Puchniarz (III A). Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału za rok.

 

nauczyciele historii Hanna Kańkowska, Andrzej Kańkowski

Bez kategorii

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Uwaga! Spotkanie Rodziców z wychowawcami klas 31 marca 2023 r. (piątek) o godzinie 16.00

Bez kategorii

XXIII edycja akcji “Góra Grosza”

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji “Góra Grosza”. Wrzucając monetę na “Górę Grosza “, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca,

Skip to content