“Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…”

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Rokrocznie obchodzone 14 października święto oświaty upamiętnia kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej w 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzień ten jest również okazją, by uczniowie w szczególny sposób mogli podziękować swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za poświęcony czas , przekazaną wiedzę i pomoc w realizacji wyznaczonych celów.

O święcie swoich wychowawców i pedagogów nie zapomnieli uczniowie naszego liceum, którzy 16 października pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego, pań: Agnieszki Szwagierek i Katarzyny Mikusek przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas części artystycznej młodzież wprawiła wszystkich widzów w dobry humor, ukazując w krzywym zwierciadle ”scenki” nawiązujące do szkolnej rzeczywistości. Zaangażowane w realizację uroczystości dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, by słowami piosenki wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za okazywaną wyrozumiałość i umiejętne wskazywanie właściwej drogi młodym ludziom.

W części oficjalnej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Laura Plewińska i Wiktor Wożniak bardzo ciepło podziękowali swoim nauczycielom zarówno za przekazywaną wiedzę, jak i budowanie atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji.Nie zabrakło również słów wdzięczności płynących ze strony rodziców, w imieniu których wystąpił pan Artur Puton.

Dopełnieniem akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej były piękne kwiaty wręczone dyrektorowi szkoły, panu Marcinowi Węgłowskiemu, nauczycielom, a także pracownikom obsługi i administracji.

Chwile pełne radości i wzruszeń, jakich doznali uczestnicy uroczystości, uświadamiają, że profesja nauczyciela jest wyjątkowa i daje poczucie spełnienia zawodowego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości w dążeniu do realizacji wytyczonych celów i satysfakcji z wykonywanego zawodu

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content