“Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…”

Udostępnij ten wpis

Rokrocznie obchodzone 14 października święto oświaty upamiętnia kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej w 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzień ten jest również okazją, by uczniowie w szczególny sposób mogli podziękować swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za poświęcony czas , przekazaną wiedzę i pomoc w realizacji wyznaczonych celów.

O święcie swoich wychowawców i pedagogów nie zapomnieli uczniowie naszego liceum, którzy 16 października pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego, pań: Agnieszki Szwagierek i Katarzyny Mikusek przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas części artystycznej młodzież wprawiła wszystkich widzów w dobry humor, ukazując w krzywym zwierciadle ”scenki” nawiązujące do szkolnej rzeczywistości. Zaangażowane w realizację uroczystości dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, by słowami piosenki wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za okazywaną wyrozumiałość i umiejętne wskazywanie właściwej drogi młodym ludziom.

W części oficjalnej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Laura Plewińska i Wiktor Wożniak bardzo ciepło podziękowali swoim nauczycielom zarówno za przekazywaną wiedzę, jak i budowanie atmosfery bezpieczeństwa i akceptacji.Nie zabrakło również słów wdzięczności płynących ze strony rodziców, w imieniu których wystąpił pan Artur Puton.

Dopełnieniem akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej były piękne kwiaty wręczone dyrektorowi szkoły, panu Marcinowi Węgłowskiemu, nauczycielom, a także pracownikom obsługi i administracji.

Chwile pełne radości i wzruszeń, jakich doznali uczestnicy uroczystości, uświadamiają, że profesja nauczyciela jest wyjątkowa i daje poczucie spełnienia zawodowego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości w dążeniu do realizacji wytyczonych celów i satysfakcji z wykonywanego zawodu

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content