Uczniowie pamiętają o zmarłych nauczycielach

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły uprzątnęli groby zmarłych nauczycieli, dyrektorów i żołnierzy. Wraz z wychowawcami internatu: p. Agnieszką Grędą i p. Tomaszem Szczerbą udali się na Cmentarz św. Barbary, gdzie uporządkowali groby byłych dyrektorów soleckiego liceum zasłużonych dla jej historii: śp. Edmunda Dziewieckiego i śp. Zygmunta Łoteckiego. Na Cmentarzu na Piaskach nasi uczniowie posprzątali groby poległych za ojczyznę żołnierzy. Piękna jest tradycja, kiedy nauczyciele przekazują młodym ludziom nie tylko wiedzę, ale także przekonanie, że pamięć buduje ciągłość istnienia. Uczniowie podczas takich chwil mogą się wiele dowiedzieć o historii szkoły średniej w Solcu, jej osiągnięciach i ludziach, bez których byłyby one niemożliwe. Wdzięczna pamięć o zmarłych pedagogach, tworzących niegdyś chlubną historię naszej szkoły będzie przekazywana przez nas, pracujących tu obecnie kolejnym pokoleniom uczniów, bo – jak ktoś powiedział – ,,nie ma przyszłości bez nawiązania”.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content