Uczniowie pamiętają o zmarłych nauczycielach

Udostępnij ten wpis

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły uprzątnęli groby zmarłych nauczycieli, dyrektorów i żołnierzy. Wraz z wychowawcami internatu: p. Agnieszką Grędą i p. Tomaszem Szczerbą udali się na Cmentarz św. Barbary, gdzie uporządkowali groby byłych dyrektorów soleckiego liceum zasłużonych dla jej historii: śp. Edmunda Dziewieckiego i śp. Zygmunta Łoteckiego. Na Cmentarzu na Piaskach nasi uczniowie posprzątali groby poległych za ojczyznę żołnierzy. Piękna jest tradycja, kiedy nauczyciele przekazują młodym ludziom nie tylko wiedzę, ale także przekonanie, że pamięć buduje ciągłość istnienia. Uczniowie podczas takich chwil mogą się wiele dowiedzieć o historii szkoły średniej w Solcu, jej osiągnięciach i ludziach, bez których byłyby one niemożliwe. Wdzięczna pamięć o zmarłych pedagogach, tworzących niegdyś chlubną historię naszej szkoły będzie przekazywana przez nas, pracujących tu obecnie kolejnym pokoleniom uczniów, bo – jak ktoś powiedział – ,,nie ma przyszłości bez nawiązania”.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

EGZAMIN KOŃCOWY OPW

W dniu 29 lutego 2024 r. odbył się w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą egzamin końcowy Oddziału Przygotowania Wojskowego dla IV klasy uczestniczącej w programie

Bez kategorii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Zespole Szkół w Solcu nad Wisła w dniu 28.02.2023 r w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się eliminacji III

Skip to content