Uczniowie pamiętają o zmarłych nauczycielach

Udostępnij ten wpis

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły uprzątnęli groby zmarłych nauczycieli, dyrektorów i żołnierzy. Wraz z wychowawcami internatu: p. Agnieszką Grędą i p. Tomaszem Szczerbą udali się na Cmentarz św. Barbary, gdzie uporządkowali groby byłych dyrektorów soleckiego liceum zasłużonych dla jej historii: śp. Edmunda Dziewieckiego i śp. Zygmunta Łoteckiego. Na Cmentarzu na Piaskach nasi uczniowie posprzątali groby poległych za ojczyznę żołnierzy. Piękna jest tradycja, kiedy nauczyciele przekazują młodym ludziom nie tylko wiedzę, ale także przekonanie, że pamięć buduje ciągłość istnienia. Uczniowie podczas takich chwil mogą się wiele dowiedzieć o historii szkoły średniej w Solcu, jej osiągnięciach i ludziach, bez których byłyby one niemożliwe. Wdzięczna pamięć o zmarłych pedagogach, tworzących niegdyś chlubną historię naszej szkoły będzie przekazywana przez nas, pracujących tu obecnie kolejnym pokoleniom uczniów, bo – jak ktoś powiedział – ,,nie ma przyszłości bez nawiązania”.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content