Na debacie o bezpieczeństwie po raz trzeci

Udostępnij ten wpis

25 października pięcioro uczniów z naszej szkoły: Laura Plewińska, Szymon Gąsior, Krystian Róg, Cristian Arena i Maciej Statek wraz z pedagogiem szkolnym p. Wiolettą Kurkowską wzięło udział w debacie społecznej ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie -możesz mieć na nie wpływ”. Odbyła się ona w Lipskim Centrum Kultury, a zorganizowana została przez Wojciecha Bracha, Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku, Romana Ochyńskiego, starostę powiatu lipskiego i Jacka Wielorańskiego, burmistrza Miasta i Gminy Lipsko. Młodzież z klas mundurowych, w tym roku wojskowych, już po raz trzeci przysłuchiwała się burzliwej dyskusji na temat problemów bezpieczeństwa w powiecie lipskim. Dla ,,mundurowej” młodzieży to inna niż zwykle lekcja, bo pokazująca nie tylko palące problemy związane z poprawą bezpieczeństwa, ale także różne, ścierające się w dyskusji poglądy na temat ich rozwiązania. Nasi uczniowie pomogli także organizatorom przeprowadzić przygotowaną przez nich ankietę, dotyczącą poruszanej w debacie tematyki.

Katarzyna Sas

Bez kategorii

Z lekkim opóźnieniem czyli Auschwitz 2024

Od 17 maja (czyli dnia, kiedy odwiedziliśmy Auschwitz- Birkenau) do dnia dzisiejszego minęło już trochę czasu, a ja ciągle odkładałem napisanie tego krótkiego tekstu. Dlaczego?

Skip to content