UCZNIOWIE ZSP W SOLCU NAD WISŁĄ W WSEiP W KIELCACH

Udostępnij ten wpis

W lutym i w marcu 2012 roku stu pięćdziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą wzięło udział w cyklu bezpłatnych wyjazdów do Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Młodzież skorzystała z zaproszenia rektora. Uczniowie uczestniczyli tam w wykładach i warsztatach prowadzonych przez kadrę profesorską uczelni.
Wyjazdy te są efektem rozpoczętej w ubiegłym roku szkolnym współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą a kielecką uczelnią. W tym celu została podpisana stosowna umowa między dyrektorem ZSP w Solcu, p. Januszem Małkowskim a kanclerzem Andrzejem Mroczkiem.
Nasza młodzież miała możliwość wyboru tematyki wykładów, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Uczelnia przygotowała dla uczniów zróżnicowaną, bogatą ofertę zajęć. Zainteresowaniem dziewcząt cieszyły się głównie warsztaty zatytułowane Wizaż i stylizacja. Wiadomo przecież, że stale wzrasta dbałość o piękny i zadbany wygląd wśród młodych ludzi. Zajęcia dotyczące wykonywania profesjonalnego makijażu dziennego i wieczorowego zachwyciły więc dziewczęta.
Chłopców z kolei zaciekawiły najbardziej warsztaty dotyczące zagadnień związanych z informatyką, takie jak: bezpieczeństwo w sieci, automatyka i robotyka czy sztuczna inteligencja. Wspaniale wyposażone pracownie uczelni – kosmetyczne i informatyczne – w ciągu trzech dni były otwarte dla naszych uczniów. Wykładowcy przygotowali także ciekawe propozycje zajęć dla trzecioklasistów, którzy stoją przed trudnym wyborem dalszej drogi kształcenia.
Planowanie własnej kariery czy dziesięć zawodów poszukiwanych na rynku pracy to tematy wykładów, które z kolei zwróciły uwagę maturzystów. Każdy ze 150. uczestników wyjazdów znalazł coś dla siebie z bogatej oferty przygotowanej przez WSEiP w Kielcach.
Warto szczególnie podkreślić, że we wszystkich trzech wyjazdach nasi uczniowie uczestniczyli bezpłatnie. Ten element współpracy gwarantuje właśnie podpisana w ubiegłym roku umowa. Władze uczelni z chęcią wyraziły zgodę także na dalszą współpracę w nowym roku szkolnym. Uczniowie ZSP w Solcu z niecierpliwością czekają na kolejne wizyty w zaprzyjaźnionej uczelni.

Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content