Zwiedziliśmy najnowocześniejszą w Polsce bibliotekę techniczną

Udostępnij ten wpis

11 lutego uczniowie klas drugich naszej szkoły pod opieką polonistek: Katarzyny Sas i Agnieszki Siejko  zwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Zajmuje ona I miejsce w rankingu bibliotek uczelni technicznych w Polsce. Głównym celem wizyty było zapoznanie młodzieży z nowoczesnym wyposażeniem biblioteki, dzięki któremu studenci mogą zdobywać wiedzę.

Nasi uczniowie już za półtora roku będą korzystali z bibliotek na uczelniach, które wybiorą. Ważne jest więc, aby byli przygotowani do umiejętnego z nich korzystania.
Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wyposażenia obiektu, w którym znajduje się 110 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i komputerowych baz danych. Studenci mają też do dyspozycji 265 miejsc w czytelniach.
Naszą uwagę zwracały także zgromadzone  w Galerii wspaniałe obrazy, grafiki i rzeźby, o których z pasją opowiadał oprowadzający nas dyrektor Biblioteki, pan Stanisław Gałęzia.
Katarzyna Sas
Bez kategorii

Nominacja uczniów klas – policyjnej i wojskowej

19 kwietnia 2024 roku odbyła się w naszej szkole piękna i doniosła uroczystość Nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę. To wydarzenie należy obok ślubowania do

Skip to content