Zwiedziliśmy najnowocześniejszą w Polsce bibliotekę techniczną

Udostępnij ten wpis

11 lutego uczniowie klas drugich naszej szkoły pod opieką polonistek: Katarzyny Sas i Agnieszki Siejko  zwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Zajmuje ona I miejsce w rankingu bibliotek uczelni technicznych w Polsce. Głównym celem wizyty było zapoznanie młodzieży z nowoczesnym wyposażeniem biblioteki, dzięki któremu studenci mogą zdobywać wiedzę.

Nasi uczniowie już za półtora roku będą korzystali z bibliotek na uczelniach, które wybiorą. Ważne jest więc, aby byli przygotowani do umiejętnego z nich korzystania.
Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wyposażenia obiektu, w którym znajduje się 110 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i komputerowych baz danych. Studenci mają też do dyspozycji 265 miejsc w czytelniach.
Naszą uwagę zwracały także zgromadzone  w Galerii wspaniałe obrazy, grafiki i rzeźby, o których z pasją opowiadał oprowadzający nas dyrektor Biblioteki, pan Stanisław Gałęzia.
Katarzyna Sas
Bez kategorii

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

22 września uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą wzięli udział w 30. już edycji akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki

Bez kategorii

SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI UCZNIÓW

Zapraszamy Rodziców na spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędzie się 29 września 2023 r. o godzinie 16:00. O godzinie 15:15 odbędzie się spotkanie rodziców

Skip to content