Zwiedziliśmy najnowocześniejszą w Polsce bibliotekę techniczną

Udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

11 lutego uczniowie klas drugich naszej szkoły pod opieką polonistek: Katarzyny Sas i Agnieszki Siejko  zwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Zajmuje ona I miejsce w rankingu bibliotek uczelni technicznych w Polsce. Głównym celem wizyty było zapoznanie młodzieży z nowoczesnym wyposażeniem biblioteki, dzięki któremu studenci mogą zdobywać wiedzę.

Nasi uczniowie już za półtora roku będą korzystali z bibliotek na uczelniach, które wybiorą. Ważne jest więc, aby byli przygotowani do umiejętnego z nich korzystania.
Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wyposażenia obiektu, w którym znajduje się 110 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i komputerowych baz danych. Studenci mają też do dyspozycji 265 miejsc w czytelniach.
Naszą uwagę zwracały także zgromadzone  w Galerii wspaniałe obrazy, grafiki i rzeźby, o których z pasją opowiadał oprowadzający nas dyrektor Biblioteki, pan Stanisław Gałęzia.
Katarzyna Sas
Bez kategorii

KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY WEWNĄTRZSZKOLNY – IV EDYCJA ROK SZKOLNY 2022/2023 „PATRON MOJEJ SZKOŁY” KAZIMIERZ WIELKI KRÓL POLSKI   ORGANIZATORZY: dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą

Skip to content